Anne Dostu Hastane Hatıra Ormanı ile her bebek için bir fidan

0

Denizli’de Acıpayam Devlet Hastanesi’nde doğan her bebek adına Anne Dostu Hastane Hatıra Ormanı’nda bir çam fidanı dikildi.

Acıpayam Devlet Hastanesi ve Acıpayam Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen Anne Dostu Hastane Hatıra Ormanı projesiyle, Denizli’deki ağaç sayısı gün gittikçe artmaya devam ediyor. Türkiye’nin 23. Denizli’nin ise ilk Anne Dostu Hastanesi olarak seçilen Acıpayam Devlet Hastanesi’nin yürüttüğü bu proje ile çevrede çam ağaçları sayısı artırılmayı hedefleniyor.

Acıpayam Devlet Hastesi işbirliğiyle hatıra ormanı

Fidan dikim törenine katılan, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı AK Partili Hulusi Şevkan, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk, Denizli Orman Bölge Müdür Yardımcısı Erol Pehlivan, Acıpayam Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hulusi Deniz Oğuz ve Acıpayam Orman İşletme Müdürü Halil Özdemir, doğan bebekleri temsilen alana birer çam ağacı diktiler. Ahırlı Mevkii’nde oluşturulan bu hatıra ormanında, şu an için 52 bebek adına dikilen çam fidanını bulundurmakta.

Yaptıkları bu projeyle örnek bir çalışma sergilemiş olan Acıpayam Devlet Hastanesi ve Acıpayam Orman İşletme Müdürlüğü, 2017 yılında doğan 52 bebek adına dikilen çam ağaçları sayesinde çevreye duyarlı bir yaklaşım da sergilemişlerdir.

Denizli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk,”Hastanemizin Anne Dostu Hastane unvanı kazanması ve aldığı en yüksek kalite puanı ile Türkiye geneli ve ilimizde yakaladığı başarısını anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi olan Her Yeni Doğana Bir Fidan ile taçlandırdı. Hastanede doğan 52 bebeğimizin adlarına çam fidanlarını dikerek, Anne Dostu Hastane Hatıra Ormanı oluşturduk. İklim şartlarına uygun olarak her yeni doğan bebek için fidan dikimine devam edilecek. Amacımız, hem ağaçlandırma yapıp, yeşil alanlar oluşturarak temiz havaya katkıda bulunmak. Hem de her yeni doğan bebeğimize ölümsüz bir hediye kazandırmak, doğa sevgisini aşılamak. Böylelikle bebeklerimizle birlikte fidanları da büyüyecek. Bu ormanın çocuklarımızın doğa sevgisini daha da arttıracağına eminim” dedi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.