Kullanılmayan eşyaları bağışa dönüştüren platform: Givin

Kullanılmayan eşyaları bağışa dönüştüren platform: Givin

Kullanılmayan eşyaları saklamak yerine kolaylıkla satıp gelirini sivil toplum kuruluşlarına bağışlamanızı sağlayan sosyal girişim Givin ile tanışın…

Herhangi bir konuda sürdürülebilirlik, günümüzde altın değerinde. Bu bağlamda kullanılmayan eşyalara yeniden değer katılması önem taşıyor. Eski eşyaların hiçbir işe yaramadan öylece durduğu, kolilerin içinde ardiyelerde saklandığı senaryolar bu anlamda oldukça kötü örnekler arasında yer alıyor. İşte ‘bunun önüne geçmenin yolu ne olabilir’ sorusuna yanıt arayan iki sosyal girişimci tarafından kurulan, dikkat çekici bir platform var; Givin.

Tam olarak eski eşyaların yeniden değerlendirilmesi odağında kurulan sosyal girişim, çokyönlü şekilde sunulan faydaları beraberinde getiriyor. Eski eşyalar, bir e-ticaret yapısı üzerinden satışa çıkarılıyor, elde edilen gelir ise sivil toplum kuruluşlarına aktarılıyor.

İkinci el eşyaları satın alan kimseler, ödedikleri meblağanın bağış için kullanılacağını, satışı yapanlar da bunun için adım atarak değerli bir konuda sosyal fayda sağladıklarını biliyorlar. İlham verici olduğuna şüphe yok.

Android ve iOS uygulaması üzerinden kullanılıyor

TEGV, Koruncuk Vakfı, TOG, TOÇEV, Koruncuk ve Tohum Otizm Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarına bağış imkanı tanıyan, aynı zamanda İTÜ Çekirdek girişimi olan Givin, Android ve iOS üzerinden indirilen uygulamalarıyla kolaylıkla deneyimlenebiliyor. İlan hazırlayıp listelemenin son derece pratik olduğu platforma üyelik için Facebook hesabı veya üyelik mekanizması yeterli. Satın alım aşamasında ise ödeme ve adres bilgilerinin girilmesi gerekiyor.

Başak Süer ve Ali Aksakarya tarafından kurulan sosyal girişimin başarısı için devamlılık önem taşıyor. Bu anlamda uygulamayı indirip satın alım veya ürün listeleme yaparak sizler de değerli katkılarda bulunabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için givin.co sitesini ziyaret edebilirsiniz.

4 yorumlar

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar