Givin, takipçilerine GivingTuesday aracılığıyla bağış çağrısında bulunuyor

Givin, takipçilerine GivingTuesday aracılığıyla bağış çağrısında bulunuyor

Givin, resmi twitter hesabından paylaştığı tweet ile, global bağış günü olan GivingTuesday’i hatırlatarak insanları bağış yapmaya çağırıyor.

GivingTuesday, tüm dünya genelindeki, bireyleri, aileleri, liderleri, firma sahiplerini, öğrencileri ve bağışçıları bir araya getirerek insanlarda bağış bilinci oluşturmak amacıyla hayata geçirilen bir etkinliktir. Yılda bir kere düzenlenen dünya genelindeki bu etkinlik, 2012 yılından beri uygulanmaktadır.

İlk defa Amerika’da uygulanmaya başlanan GivingTuesday etkinliği, Black Friday ve Cyber Monday günlerinin hemen ardından başlayan bir etkinlik. Bu etkinliğin bu tarihlere denk getirilmesi ise kesinlikle tesadüf değil.

Black Friday ve Cyber Monday günleri nasıl ki insanları alışveriş ve tüketim çılgınlığını sürüklüyorsa, GivingTuesday de insanları bağış yaparak, ihtiyacı olanlara destek olmaya çağırıyor.

Özellikle Amerika’da Şükran Günü ve Noel döneminde gerçekleşen alışveriş yoğunluğu, GivingTuesday etkinliğinin ortaya çıkış sebeplerinden biri. Dünya genelinde bağış bilinci oluşturmak amacıyla hayata geçen GivingTuesday etkinliği, sosyal medya aracılığıyla da geniş kitlelere kadar ulaşabiliyor.

Sosyal medya ve çeşitli dijital mecralarda ortak bir slogan, hashtag, logo ya da motto kullanılarak insanlar ve firmalar, STK’lara bağış yapmaya, gönüllü olmaya ve destek vermeye çağırıyor. Yaklaşık 1 ay boyunca sürecek olan bu etkinlik ile, ihtiyacı olan kişilere yardım çağrısında bulunan bu etkinlik, Türkiye’de yankı buldu.

Givin, Twitter’da GivingTuesday’ı hatırlattı

Bu yıl 28 Kasım’da başlatılan etkinlik Türkiye’de de ses getirdi. STK’lara destek vermek için ürün satışlarının gerçekleştiği bir yardımlaşma platformu olan Givin de resmi twitter sayfasında paylaştığı #GivingTuesday hashtag’i ile takipçilerini bağış yapmaya ve STK’lara destek olmaya çağırdı.

Her yıl bir kere düzenlenerek, kişilerde bağış bilinci oluşturmayı amaçlayan bu etkinliğe siz de sosyal medya hesaplarınızda #GivingTuesday hashtagini kullanarak bu yardım çağrısına destek olabilirsiniz.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar