Tuzla Kitap Fuarı’nda Asma Kitap Projesi

0

Tuzla Belediyesi tarafından “Aşk İle Oku” temasıyla düzenlenen Tuzla Kitap Fuarı, 130’dan fazla yayınevine ev sahipliği yaptı.

Tuzla Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Tuzla Kitap Fuarı, Tuzla Marina’da gerçekleşen bir açılış ile kitapseverler ile buluştu. Açılışta, AK Parti İstanbul Milletvekilleri; İsmet Uçma, Hulusi Şentürk, Osman Boyraz, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak gibi birçok isim yer aldı.

Açılışın ardından, milletvekilleri ve belediye başkanları fuarı gezerek, kitapları incelediler. Milletvekilleri ve belediye başkanları, fuar gezisi bitiminde yazdıkları kitapları imzalayarak kitapseverlere hediye ettiler.

Asma Kitap Projesi ile Doğu illerindeki çocuklara kitap yardımı

Tuzla Belediyesi düzenlemiş olduğu fuarda bir sosyal sorumluluk projesi de gerçekleştirdi. Belediye Asma Kitap adını verdiği proje kapsamında, fuardaki şeffaf kutularda toplanan kitapları doğu illerine göndererek oradaki çocuklara kitap desteğinde bulunmayı amaçlıyor.

Doğu illerindeki maddi yetersizlik ve okuma oranını göz önünde bulundurarak bir farkındalık yaratma amacı güden bu proje, katılımcıların okumadığı ya da satın aldığı kitapları bağışlayarak projeye destek olmalarını bekliyor.

Birçok yazarın da katılım gösterdiği fuarda konuşma yapan Tuzla Belediye başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Asma Kitap Projesi ile ilgili, “Ben özellikle de 24 Kasım vesile ile açmış olduğumuz bu 2’nci kitap fuarımız çok ilgi gördü. Çok geniş bir katılım, 130’dan fazla yayın evi katıldı. Burada kitap imzalamak için gelen hem yazarlarımız ve misafirlerimizle beraber güzel bir anlamı bir günde anlamlı bir proje olmuş oldu. Anlam katan başka bir şey daha var ki, özellikle kitapların bir kumbaraya atılarak biriktirilip, Van’da, Bitlis’te ve 5 ilimizde kütüphane oluşturacak kampanya başlattık. Bu kampanya sayesinde başka birisine yine bir katkı sağlayacak güzel bir projeye imza atmış olduk. İnşallah oralardaki kütüphaneleri hep beraber gidip kurup geleceğiz” ifadelerde bulundu.

130’dan fazla yayınevinin katılım gösterdiği Tuzla Kitap Fuarı, birçok önemli yazar ve hayranını buluştururken, Doğu illerindeki çocuklar için de bir sosyal farkındalık yaratmış. Fuar 3 Aralık 2017 tarihine kadar katılımcıların ziyaretine açık olacaktır. Size tavsiyemiz fuara giderken yanınızda bağışlayacağınız bir kitabın bulunmasıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.