Adore Mobilya’nın Kedi Evleri ile hayvanlar için kış daha kolay geçecek

0

Sokakta çok sayıda yardıma muhtaç, sahipsiz kedi ve köpek yaşamakta. Kışın bu canlıların hayatta kalmaları ise giderek zorlaşıyor. Adore Mobilya’nın Kedi Evleri projesi ile onlara destek olmayı amaçlıyor.

Sokaktaki canların yaşam koşulları maalesef ki onları hayatta tutmak için yeterli olmayabiliyor. Sayılarının fazla oluşu ve bakım hizmetlerinin yetersizliği sonucu her geçen gün hastalanma riskleri artıyor. Bu konuda belediyeler, hayvan severler ve gönüllüleri ile birlikte pek çok projeye imza attılar.

Sokak hayvanları sesi olmak için bir proje de Adore Mobilya tarafından hayata geçirildi. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen proje ile, sokak hayvanlarının barınma ihtiyacının bir kısmı, Adore Mobiya’nın yapmış olduğu kedi evleri ile karşılanabilecek.

Adore Mobilya, kullanılmayan, artık hammaddeleri bir fayda sağlayabilmek amacıyla, kedi evi yapımında kullanarak, onları soğuk ve yağmurlu kış günlerinden korumayı hedeflemiş. Yaptıkları kedi evleri çevreye ya da hayvanlara zarar vermeyecek yapı da olup, kurulumu da gayet kolay.

Kolay kurulumlu kedi evleri

Sokaktaki canlıların soğuktan ve yağmurdan korunmasına destek olmak isteyen hayvanseverler, Adore Mobilya’nın sitesi üzerinden satın alacakları kedi evi onlara yardımcı olabilecekler. 10 TL karşılığında sahip olacağınız kedi evinin kurulum esnasında gerekli olacak malzemeler ve kurulum aşamalarını gösteren bir belge ile size gönderilecek. Kolay kurulumu sayesinde, sokak canlılarını bir an önce bir yuva sahibi yapabileceksiniz.

Arta kalan malzemelerden üretilmiş olan kedi evleri, boyanabilme özelliğine de sahip. Fakat sizi uyarmalıyız ki kediler, boya kokusundan rahatsız olabilir. Bu yüzden bu konuda dikkatli olmanızda, boyadıktan sonra kedi evini havalandırmanızda fayda var.

Adore Mobilya hayata geçirilen kedi evleri çok sayıda üretilmiş olsalar bile, bir satın alma sınırına sahip. Bunun nedenini de Adore Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Kayalar şu şekilde açıklıyor;

“Yoğun ilgi gören sosyal sorumluluk projemizin üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz, mutluyuz. Tekrar altını çizmek isteriz ki kedi evleri satılmıyor, ödenen sadece kargo ücretidir. Bize sürekli neden sadece 1 adet ile sınırladığımız gibi sorular gelmekte. Böyle bir sınırlama yapmak istemezdik, çok sayıda kediye bakan hayvan severler olduğunu da bilmekteyiz. Fakat maalesef birden fazla kedi evi alıp daha sonra bunu internette satmaya çalışanlar olduğunu gördüğümüz için böyle bir sınırlama yapmak zorunda kaldık. Kedi evleri sürekli üretilmeyip tüm yıl biriktirilen malzemelerle kedilerin en çok ihtiyacı olan kış aylarında tek seferde üretilip gönderilmektedir. Kedi evlerinin tıpkı kendi ürünleri gibi kolayca kurulabilmesini istiyoruz. Bu nedenle gönderilen kedi evi paketlerinin içerisinde montaj kılavuzu ve kurulum için tüm malzemelerin bulunuyor. Hayvanseverlerin kurduğu kedi evlerinin fotoğrafları markanın sosyal medya hesaplarında paylaşılmaktadır.”

Sizde bir kedi evi satın alarak sokak hayvanlarına yardımcı olmak isterseniz Adore Mobilya websitesine tıklamanız yeterli olacaktır. Sosyal medya üzerinden kullanacığınız #kedievimadoreden #bukışgeçerüşümeden hashtagleri ile de projeye destek olabilir, kedi evi fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.