Holdinglerin sosyal girişimlere ilgisi artarak devam ediyor

0

Koç Topluluğu, Vestel Şirketler Grubu, Boyner Grup gibi Türkiye’nin öncü şirketleri, girişimlere her geçen gün daha yoğun şekilde katkıda bulunmaya devam ediyor.

Sosyal girişimcilik ve genel anlamıyla girişimcilik, Türkiye’de emin adımlarla büyürken, köklü şirketlerin bu alanlara desteği de artarak devam ediyor. Girişimcilere yatırım şirketleri ve fonlama platfromları ile sunulan destek, gelişim tarafında etkin rol üstleniyor.

Bu kapsamda Koç Topluluğu’nun yatırım şirketi İnventram, yatırımlarla girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Bugüne kadar 6 bine yakın proje başvurusu alan şirket, 100 civarında girişim platformuna katkıda bulundu.

Girişimlerin odaklandıkları konular/prensipleriyle yaşamı daha iyi hale getirebileceğine ve verimliliği artırabileceğine inanan Vestel Şirketler Grubu’nun 2015’te hayata geçirdiği Vestel Ventures yatırım şirketi de bu alanda önemli rol üstleniyor.

Boyner Grup’un 2016’da kurduğu Buluşum, sosyal girişimcilere sağladığı desteklerle dikkat çekiyor. Platform, ekosistemin gelişmesi için gereken maddi desteği, bağışçılık ve çeşitli yapılarla birlikte sağlıyor. Buluşum platformunun Üst Yöneticisi Cihan Alpay, konuya dair açıklamasında, sosyal girişimlerin toplumsal gelişime katkısını vurguluyor ve sosyal inovasyon, bireysel bağışçılık gibi kültür kollarının gelişimine katkı sağlama hedefiyle yola çıktığını kaydediyor. Boyner Grup’un fon desteği ve gücüyle modelin başarılı olacağını sözlerine ekliyor.

Buluşum hakkında daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.