Üniversite öğrencileri için “Bir Bilgisayarın Olsun” kampanyası

Üniversite öğrencileri için “Bir Bilgisayarın Olsun” kampanyası

İhtiyaç Haritası ve Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliğinde, Bilgi Üniversitesi akademisyenleri desteği ile yürütülecek “Bir Bilgisayarın Olsun” kampanyasını başladı. Kampanya kapsamında, uzaktan eğitim sistemine geçiş ile birlikte evinde bilgisayarı olmadığı için derslerini takip edemeyen üniversite öğrencilerine destek olmak amaçlanıyor. Kampanya 1 Mayıs’a kadar devam edecek.

“Bir Bilgisayarın Olsun” kampanyasıyla örgün eğitim gören üniversite öğrencilerinin bilgisayar ihtiyacı tespit edilerek, destek olmak isteyen destekçiler ile eşleştirilmesi hedefleniyor. Salgın sebebiyle yaşanan zor günlerde, derslerini takip edemeyen üniversite öğrencilerine destek olmak için İhtiyaç Haritası üzerinden düzenlenen kampanyaya bilgisayar satın alımı yaparak ya da çalışır durumdaki ikinci el bilgisayarınızı göndererek destek olabilirsiniz.  

Göndereceğiniz bilgisayarınızın; mikrofon, hoparlör, klavye ve kamerasının kusursuz çalışması, sistem hızının yeterli olması, harddisc, usb gibi aygıtları açılabiliyor, internete bağlanabiliyor, ofis programlarını (word, excel, pdf vs.) açılabiliyor olması gerekmektedir.

“Bir Bilgisayarın Olsun” kampanyasına destek olmak için www.ihtiyacharitasi.org üzerinden üye olup, giriş yaparak kampanyayı seçiniz. “Destek Ol” butonuna tıklayınız. Mail aracılığı ile bilgisayar ihtiyacı olan üniversite öğrencisi ile buluşturulacaksınız. Maildeki bilgilerle satın alımı ya da gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında üyeliğinizden giriş yapıp, ürünün gönderildiğini belirtiniz.

Üniversite öğrencileri linke tıklayarak başvuruda bulunabilirler.

5 yorumlar
Kerem Efendioğlu
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar