Şanlıurfa TED’den “İyilik yap izi kalsın” projesi

0

TED Şanlıurfa Kolejinin okul öncesi öğrencileri ile birlikte “İyilik yap izi kalsın” isimli bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdi.

TED Şanlıurfa Kolejinin hayata geçirdiği “İyilik yap izi kalsın” projesi kapsamında öğrenciler, kentin en ücra köşesindeki okullarda eğitim gören ancak, kendileriyle aynı imkâna sahip olamayan yaşıtlarına yardım elini uzatarak yaşıtlarını sevindirdiler.

Sınıf öğretmenlerinin öncülüğünde hayata geçirilen projede öğrenciler, aileleri ile birlikte dar gelirli ailelerin çocukları için hediyeler alarak Şanlıurfa’nın Çift Kemer ve Yığınak Anaokullarında eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Daha sonra ziyaret ettikleri öğrencilerle kaynaşan TED’li öğrenciler, beraberlerinde getirdikleri hediyeleri yaşıtlarına verdiler. Hediye alan öğrenciler ise bu proje sayesinde mutlu oldular.

“İyilik yap izi kalsın” projesi ile sosyal bireyler yetiştirilmeyi amaçlanıyor

Yaşıtlarına yardım elini uzatan TED koleji öğrencileri, dostluğun, kardeşliğin ve paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Sosyal sorumluluk uygulamalarıyla topluma duyarlı nesillerin yetişmesine özen gösterdiklerini belirten TED Şanlıurfa Koleji Müdürü Arif Kemal Şamat, “TED Şanlıurfa Koleji olarak öğrencilerimizi sadece bilimsel verilerle donatmıyoruz. Aynı zamanda onları, yaşadıkları kente, topluma, çevrelerine ve kültürlerine karşı hassasiyet sahibi birer birey olarak yetiştiriyoruz. Yardımlaşmanın, paylaşmanın, ihtiyaç sahiplerine el uzatmanın güzelliklerini öğretiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Çocuklara bilimsel bilginin yanı sıra topluma yararlı projeler gerçekleştirerek, toplum genelinde bu konuda bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan TED Şanlıurfa Koleji ve “İyilik yap izi kalsın” projesi, Şanlıurfa’da gerçekleştirilen etkinlik ile birçok çocuğa ulaşarak onların mutluluğuna ortak olundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.