Pakistan’daki kayıp çocuklar için kamyon sanatı

Pakistan’daki kayıp çocuklar için kamyon sanatı

Her yıl Pakistan’da 3 binden fazla çocuk kayboluyor. Kayıp takibi yapmanın oldukça zor olduğu ülkede, ne yazık ki kayıp çocukları araştırmak ve bulmak büyük bir sorun. Üstelik bu çocuklar,  kayboldukları, yaşadıkları bölgenin dışına çıkarak ülkenin herhangi bir yerinde bulunabiliyorlar.

Ülkedeki bu büyük sorunu dile getiren Berger Paints, kayıp çocukları bulmak için ‘Kamyon Sanatı Çocuk Bulucu’ adlı benzersiz bir kampanya oluşturmak üzere Roshni Yardım Hattı ve Samar Minallah Khan ile el ele verdi. Şirket, bu çocukları bulmak için kamyon sanatını kullanıyor. Pakistan’da kamyon sanatına oldukça değer veriliyor ve hemen hemen her kamyonda bir sanat eseri var. Çoğu kamyonda şiirler, ifadeler ve ünlü kişilere ait resimler bulunuyor. 

Berger, kamyonların arkasında yer alan ünlü kişilerin posterlerini, kayıp çocuk portreleriyle değiştirmeye karar verdi. Böylece kamyonları ülke çapında dolaşan hareketli reklam panolarına dönüştürdü. Bu kampanyayla Berger Paints, tüm Pakistan’a kayıp çocukların haberini yayıyor. Şirkete göre, sadece bir hafta içinde 313 çağrı aldılar. 

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar