PepsiCo, gıda güvenliği alanındaki yeni hedeflerini açıkladı

PepsiCo, gıda güvenliği alanındaki yeni hedeflerini açıkladı

PepsiCo, gıda güvenliği programı ‘Food for Good’ ve PepsiCo Pozitif (pep+) kapsamında uygun fiyatlı gıda tercihlerini genişleterek 2030 yılına kadar 50 milyon insanın yararlı gıdalara erişmesine yardımcı olmak için yeni stratejisini açıkladı.

Bu yılın başlarında piyasaya sürülen pep+, PepsiCo’nun içerik tedarikini, üretimini, satışını ve markaları aracılığıyla insanlara ilham vermesini kapsayan geniş ve yeni sürdürülebilirlik felsefesidir. Bu strateji, Pozitif Tarım, Pozitif Değer Zinciri ve Pozitif Tercihler olmak üzere üç temele odaklanıyor.

Şirketin bulgularına göre, dünya genelinde yaklaşık 800 milyon insan açlık çekiyor ve dünya nüfusunun yüzde 40’ndan fazlasının sağlıklı beslenmeye gücü yetmiyor.

PepsiCo’nun Food for Good programı, Amerika Birleşik Devletleri’nde çocukluk dönemi beslenmesini hedefleyerek, yerel liderlerle birlikte topluluk odaklı çözümler geliştirme ihtiyaçları konusunda iş birliği yaparak gıda güvenliğini geliştiriyor. Programını genişleterek ve dünyanın dört bir yanındaki yerel ortaklarla iş birliği yaparak, besleyici gıdalara erişimi sağlayan, küçük ölçekli çiftçilerin üretkenliğini ve gelirlerini artırmayı hedefleyen çözümlere yatırım yapmayı planlıyor.

Şirket, iklim değişikliği, doğal afetler ve insani krizlerden etkilenen toplulukların gıda güvenliği ihtiyaçlarını iyileştirmek için Dünya Gıda Programı’na (WFP) 1 milyon dolarlık bir hibe de dahil olmak üzere yeni yatırımlarından bazılarını açıkladı. She Feeds the World programıyla, sivil toplum kuruluşu olan CARE ile ortak olarak, dünya genelindeki kadın tarım işçileri için toplumsal cinsiyet eşitliği ve ekonomik güçlenme sağlamayı hedefliyor. Ayrıca CARE ve Un Kilo de Ayuda ile birlikte, yan kuruluşu olan Quaker aracılığıyla çocuklukta yetersiz beslenmeyle mücadeleye yönelik girişimleri ölçeklendirmeyi amaçlıyor.

PepsiCo. yeni hedefinin, şirketin yakın zamanda duyurduğu ve 2030 yılına kadar 100 milyon dolarlık pozitif tarım ve gıda güvenliği girişimleri vaat eden Sıfır Açlık Özel Sektör Taahhüdüne verdiği desteğe ek bir program olduğunu belirtiyor.

Kaynak:

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar