Veteriner hekimlerine ücretsiz soru sorma platformu Hepipet

Veteriner hekimlerine ücretsiz soru sorma platformu Hepipet

Hepipet, veteriner hizmetlerini teknolojiyle birlikte ele alarak geniş kesimlere ulaştırmayı hedefleyen dikkat çekici bir sosyal girişim…

Türkiye’de sosyal girişimciliğin en yoğun şekilde yenilikçi fikirlerle buluştuğu konulardan biri de evcil hayvanlar.

Sadece büyük şehirlerde değil, Türkiye’nin dört bir yanında her geçen gün daha fazla beslenen, bakılan, sahiplenilen evcil hayvanlar, aynı zamanda artan bir ihtiyacı da beraberinde getiriyor: Veteriner hizmetleri.

Bu kapsamda projelendirilen Hepipet, veteriner hizmetlerini teknolojiyle buluşturan ilginç bir sosyal girişim.

Kedi ve kopek odağındaki sosyal girişim, 3 veteriner hekim tarafından kuruldu.

Yayına başlamasından sonraki 10 haftada 850 evcil hayvan sahibinin sorusunun yanıtlandığı, üniversite kulüpleri ile buluşmalar düzenlendiği bilgileri paylaşılıyor.

Temelini veteriner hekimlere ücretsiz olarak soru sorulabilmesi oluşturuyor.

Barınaklara yardımda bulunmak, sahiplenme gibi imkanlar da sunan platform, aynı zamanda kedi ve köpekler için çeşitli segmentlerde alışveriş seçenekleri de içeriyor.

Bakıma dair bilgilerin yer aldığı bir de blog’u bulunan Hepipet, önemli bir ihtiyaca yanıt veriyor. Bilinirliğinin artmasıyla hem gelişiminin artması hem de milyonlarca evcil hayvan sahibinin ihtiyaçlarına hızlı çözümler getirmesi muhtemel görünüyor.

Daha fazla bilgi için: https://hepipet.com/

2 yorumlar

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

2 Yorumlar

 • Sevgi
  30 Temmuz 2019, 00:09

  Merhabalar , 2 aylık british shorthair kedim var gözünden kahverengi gibi bir akıntı geliyor bu neden oluyor acaba

  REPLY
 • Esrs
  24 Ekim 2019, 11:06

  Merhaba, yaklaşık 1 ay önce 2 tane yavru kedi buldum bahçede. Anneleri yoktu, bu nedenle ben süt tozu ile besledim fakat 2 haftalıkken hastalandılar. Veterinere götürdüm. Antibiyotik ve vitamin verdi bir de vucüt ısıları düşük dedi bu nedenle eve aldım. İlaçları bitti ve şuan sağlık durumları çok iyi. Kuru mama yemeye de başladılar. Ama eve bakmak artık zor oluyor.
  Sorum : 40-50 günlük yavru kedileri mi bahçede kedi evi yapsam ve geceleri sıcak su torbası vs koysam 5-10 derece sıcaklıkta yaşayabilirler mi?

  REPLY

En Son Makaleler

Videolar