Üniversite öğrencileri için “Bir Bilgisayarın Olsun” kampanyası

Üniversite öğrencileri için “Bir Bilgisayarın Olsun” kampanyası

İhtiyaç Haritası ve Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliğinde, Bilgi Üniversitesi akademisyenleri desteği ile yürütülecek “Bir Bilgisayarın Olsun” kampanyasını başladı. Kampanya kapsamında, uzaktan eğitim sistemine geçiş ile birlikte evinde bilgisayarı olmadığı için derslerini takip edemeyen üniversite öğrencilerine destek olmak amaçlanıyor. Kampanya 1 Mayıs’a kadar devam edecek.

“Bir Bilgisayarın Olsun” kampanyasıyla örgün eğitim gören üniversite öğrencilerinin bilgisayar ihtiyacı tespit edilerek, destek olmak isteyen destekçiler ile eşleştirilmesi hedefleniyor. Salgın sebebiyle yaşanan zor günlerde, derslerini takip edemeyen üniversite öğrencilerine destek olmak için İhtiyaç Haritası üzerinden düzenlenen kampanyaya bilgisayar satın alımı yaparak ya da çalışır durumdaki ikinci el bilgisayarınızı göndererek destek olabilirsiniz.  

Göndereceğiniz bilgisayarınızın; mikrofon, hoparlör, klavye ve kamerasının kusursuz çalışması, sistem hızının yeterli olması, harddisc, usb gibi aygıtları açılabiliyor, internete bağlanabiliyor, ofis programlarını (word, excel, pdf vs.) açılabiliyor olması gerekmektedir.

“Bir Bilgisayarın Olsun” kampanyasına destek olmak için www.ihtiyacharitasi.org üzerinden üye olup, giriş yaparak kampanyayı seçiniz. “Destek Ol” butonuna tıklayınız. Mail aracılığı ile bilgisayar ihtiyacı olan üniversite öğrencisi ile buluşturulacaksınız. Maildeki bilgilerle satın alımı ya da gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında üyeliğinizden giriş yapıp, ürünün gönderildiğini belirtiniz.

Üniversite öğrencileri linke tıklayarak başvuruda bulunabilirler.

5 yorumlar

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

5 Yorumlar

 • Süreyya
  4 Mayıs 2020, 02:31

  Benim çocuklarım da üniversite okuyor yalnız bilgisayarı kırık ihtiyacım var o yüzden gönderebilirseniz sevinirim

  REPLY
 • Zuhal
  30 Ağustos 2020, 14:29

  İki tane hastam var hem bsbanne hem annane kızım üniversiteyi kazandı bilgisayara ihtiyacımız var yardımcı olursanız duacınız oluruz şimdiden teşekkür ederim

  REPLY
 • BİLGENUR
  22 Eylül 2020, 21:36

  TELEFONUM YOK BİLGİSAYARA İHTİYACIM VAR DERSLERE GİREMİYORUM

  REPLY
 • rumeysa
  23 Eylül 2020, 15:53

  bilgisayarım olmadığı için derslere katılamıyorum geçen dönem de derslerimi alamadım yardımcı olursanız sevinirim

  REPLY
 • Betül
  27 Eylül 2020, 19:42

  Üniversite öğrencisiyim, herhangi bir gelirim yok. Bilgisayarım artık kullanılmayacak halde olduğundan online derslerime katılamıyorum. Bilgisayar yardımından faydalanabilirsem çok sevinirim.

  REPLY

En Son Makaleler

Videolar