ÖRAV’dan Bitlis’teki öğretmenlere eğitim

ÖRAV’dan Bitlis’teki öğretmenlere eğitim

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Eren Holding’in kurumsal desteği ile 2-3 Kasım tarihlerinde Bitlis’te Öğrenen Lider Öğretmen Eğitimini gerçekleştirdi. Eğitime Eren Ailesi’nin kurucusu olduğu üç liseden toplam 32 öğretmen katıldı.

Türkiye’nin alanındaki ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu olan ÖRAV, Eren Holding’in kurumsal desteğiyle Ziya Eren Spor Lisesi, Ziya Eren Güzel Sanatlar Lisesi ve Nurullah Eren Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmenlerle Öğrenen Lider Öğretmen eğitimini yürüttü. İki günlük program kapsamında Etkili İletişim, Ergen İletişimi, Sorun Davranışların Yönetimi, Direnç ile Baş Etme ve Sorun Davranışların Yönetimi, Ders Akışının Ritmi ve Ölçme Değerlendirme gibi başlıklarla öğretmenlerin; bilgiyi değil, öğrenmeyi öğreten liderler olarak gelişmelerini destekleyecek çok sayıda modülde çalışıldı.

ÖRAV; öğretmenlerin entelektüel, kişisel, mesleki, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla hayata geçirdiği Öğrenen Lider Öğretmen eğitimlerini Bitlis’teki diğer okullarda da sürdürmeyi planlıyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar