Bu okula ‘iyilik’ çalışmalarına destek için 10 milyon dolar bağışta bulunuldu

0

ABD’deki liberal sanat okulu Wheaton College’a sosyal sorumluluk projeleri için önemli bir kaynak sağlandı.

ABD’nin orta kesimindeki Illinois eyaletinde bulunan 183 yıllık okul Wheaton College’a, sosyal sorumluluk programlarına destek için 10 milyon dolar bağış yapıldı. Tarihinin en büyük hediyelerinden birini alan okulda sosyal girişimcilik alanındaki çalışmalar genişletilecek.

Sosyal sorumluluk projelerine destek anlamında son dönemde dikkat çeken desteklerden biri olan söz konusu yardım, Diana Davis Spencer Vakfı tarafından yapıldı. Eğitim, girişimcilik ve uluslararası barışın sağlanmasına yönelik adımlarıyla tanınan aile vakfının başkanı Diana Davis Spencer, Wheaton College’dan 1960’da mezun olmuştu, dolayısıyla eski okuluna çok değerli bir yardımda bulunulmasına katkı sağladı.

Ayrıca okulun bu bağışı almasının arka planında liberal bilim ve sanat programlarında adından söz ettirmesi, hatta ilkler arasında olması öne çıkıyor. Ayrıca sosyal girişimcilik ve inovasyon programları için dikkat çeken merkezlerden biri olduğu kaydediliyor. Peki söz konusu destek ne içindi?

Aktarılan bilgilere göre Wheaton College’da, sosyal girişimcilik konusunda bir profesörlük kurulacak, lisans öğrencilerine teşvik edici burslar sağlanacak, mevcut projeler için özel bir yapı inşa edilecek ve yeni girişimci eğitim programlarına kaynak sağlanacak.

Öte yandan Diana Davis Spencer Vakfı’nın, okula yönelik desteklerini sürdüreceği bilgisi paylaşılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.