İhtiyaç sahiplerine temiz içme suyu yardımı yapan girişim: Waiakea

0

Waiakea çevreci, sağlıklı ve hayırsever bir şişelenmiş su seçeneği.

Dünyada içecek suya erişimi olmayan insan sayısı, son verilere göre yarım milyarın üzerinde. Aslında bu rakamdan çok öte tamamen dramatik, çünkü su, insanın yaşaması için olmazsa olmazlardan biri. Waiakea adlı girişim ise ihtiya sahiplerine temiz içme suyu sağlayarak önemli bir sosyal sorumluluk projesi sunuyor.

Waiakea, Ryan Emmons adlı girişimci tarafından 2012 yılında kurulan şişelenmiş volkanik su şirketi. Çevreci, sağlıklı ve hayırsever bir seçenek olarak tüketicilere farklı bir seçenek sağlıyor.

Doğal alkalin suyun filtrelenmesi, mineraller ve elektrolitlerle inceltilmesi gibi dikkat çeken bir inovasyonla gelen Waiakea marka sular, aynı zamanda karakteristik su şişeleriyle de biliniyor.

Ve şirketin sosyal sorumluluk alanındaki adımı, temelde satışı gerçekleşen her 1 litre su için ihtiyaç sahiplerine 1 hafta boyunca temiz içme suyu sağlandığı kaydediliyor. Bu yaklaşık olarak şirketin gelirlerinin yüzde 2’sini Afrika ve Hawai’teki kar amacı gütmeyen kuruluşlarla paylaşması anlamı taşıyor.

Söz konusu volkanik şişelenmiş suyun 10 bin farklı noktada satışta olduğu düşünüldüğünde cömert ve ilham veren bir yarım hareketi ortaya çıkıyor.

Öte yandan Waiakea’nın su elde edilen Hawaii’deki arazide çevreye duyarlılık ve sürdürülebilir şekilde uygulanan bakım çalışmalarının yapıldığı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.