Bu bambu diş fırçası girişimi 8 bin noktada satışta

0

Bambu diş fırçası girişimi WooBamboo, ekolojiyle dost ürünleri ile büyümeye devam ediyor.

Dünyayı nasıl kurtaracağız? Politikayla mı, yoksa dinle mi? Ya bunun için ikisine de ihtiyacınız yoksa? Toplumda dikkat dağıtıcı birçok mekanizma var. Ana akım hala evlerinde yaşıyor ve pek ete süte dokunmamayı tercih ediyor. Bununla birlikte bazı kişilerin ilham veren fikirleriyle dünyayı değiştirmeye kararlı olduklarına da tanıklık ediyoruz. İşte bunlardan biri WooBamboo adlı girişimiyle Christopher Fous.

WooBamboo bir ağız bakım ürünleri girişimi. Günümüzde diş fırçalarının neredeyse tamamı plastikten üretiliyor, bu nedenle geri dönüştürülemez özellikte oldukları görülüyor. WooBamboo ise çevre dostu dişfırçalarıyla geldi.

Bambudan üretilen diş fırçalarıyla küresel ölçekte ilgi gördü, ayrıca toplumun ilgisini çekecek adımları da doğru şekilde atmayı başardı. En nihayetinde ise bugün 8 binden fazla mağazada satılan bir diş fırçası markası olmayı başardı.

Perakendecilerin ve halkın ilgisini görmesinin altında yatan neden ise sosyal girişimcilik yönü oldu. Bu tür adımların önemli olduğuna şüphe yok, bununla birlikte başarı için stratejilerin doğru kurgusu da değerli bir argüman elbette.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.