Herkesin sahiplenmesiyle büyüyecek bir proje: İhtiyaç Haritası

1

İhtiyaç Haritası, ihtiyaç sahipleri ile ihtiyacı karşılamak isteyen kişi ve kurumların buluştuğu, hızla büyüyen online bir platform.

Tanınmış sinema oyuncusu ve senarist Mert Fırat’ın kurucu ortağı olduğu İhtiyaç Haritası, ‘sürdürülebilir bir şeyler yapma’ hayaliyle doğan, sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerindeki ihtiyaç sahipleri ile yardım sever kişi ve kurumları buluşturan bir platform. Özünde büyük bir iyilik hareketi var ve bunun için teknolojinin önemli bir safhayı meydana getirdiği görülüyor.

İhtiyacharitası.org web sitesi üzerinden şehir, şehir, bölge, bölge ihtiyaçlar görülebiliyor. Örneğin platformda bir ihtiyaç şu şekilde dile getirilmiş;

“ İhtiyaçlar: Oyuncak, boya kalemleri, elektrikli süpürge, projeksiyon

İhtiyaç Hakkında: Yeni atanmış bir anasınıfı öğretmeniyim. Sınıfımda birçok eksik bulunmakta. en çok ihtiyacımız olan eşyalar oyuncak, boya kalemleri, perde, projeksiyon makinesi ve elektrikli süpürge. kışın zorlu hava şartları nedeniyle gidip gelmekte zorlanan çocuklar içinde atkı ve bereye ihtiyaç var. Teşekkür ederim.”

Bu ve benzer ihtiyaçların karşılanmasına yönelik destek sağlamak isteyenler için ilgili adres/iletişim bilgileri paylaşılıyor veya üye olunup katkıda bulunma imkan tanınıyor.

İhtiyaçlar, kıyafetten oyuncağa, kitaptan çeşitli eşyalara kadar uzanıyor. Mobil dağıtım için çanta, kırtasiye malzemeleri, anasınıfı için oyuncak ve okul öncesi önlüğü gibi sayısız ihtiyacın giderildiği platform, beraberindeki farkındalık hareketiyle hızla büyüyor.

Daha fazla bilgi ve destek için: www.ihtiyacharitasi.org/hakkimizda

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.