Üniversite öğrencilerine yönelik KOÜ Gardırop projesi yoğun ilgi görüyor

0

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde hayat geçirilen KOÜ Gardırop, ihtiyaç sahibi öğrenciler ve personele yönelik giyim, vb. ürünlere ücretsiz erişim imkanı sağlıyor.

‘Komşusu açken tok yatamayan’ güzel insanların ülkesi Türkiye, köklü geçmişinden günümüze uzanan sosyal yardımlaşma geleneğine sıkı sıkıya bağlı bir ülke. Bu bağlamda birçok kişisel çabanın söz konusu olduğu bir gerçek. Eski giysilerin, eşyaların bağışlanması tipik örneklerden bazıları. Ancak sosyal yardımlaşma tarafında çok daha sistematik örnekler de var. Özellikle eğitim platformları, yüzleri güldürerek yoğun ilgiyle karşılanan sosyal fayda esasındaki fikirlere örnek teşkil edebiliyorlar.

İşte kollektif bir dizi adımla oluşturulan Kocaeli Üniversitesi KOÜ Gardırop da bu örnekler arasında yer alıyor…

Her şey ücretsiz

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde hayat geçirilen KOÜ Gardırop adlı proje, paylaşım kültürü etrafında şekilleniyor. Üniversitenin Umuttepe’deki sosyal tesislerinde kurulan alan, öğrenciler ve personel için ayakkabıdan cekete, kazaktan monta kadar çok sayıda ürüne ücretsiz erişim imkanı sunuyor. Üniversite öğrenimini zorluklarla devam ettiren gençler için kurulan KOÜ Gardırop’ta çeşitli takılar, kravat, çanta, vb ürünler de bulunuyor.

Söz konusu hizmet, hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında açık durumda ve önemli bir ihtiyaca karşılık geliyor.

İlham veriyor

Diğer eğitim kurumlarına ilham veren bu tür girişimleri destekliyor ve sağladıkları toplumsal faydayı önemsiyoruz. Benzer projelerin yaygınlaşması dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.