Visa ile Kızlar Londra’da Sahada

Visa ile Kızlar Londra’da Sahada

Visa sponsorluğunda Kızlar Londra’da Sahada etkinliği Atatürk Olimpiyat Stadı ev sahipliğinde yapıldı.

2013 yılından bu yana, “YAPAMAZSIN” diye kodlanan toplumsal cinsiyet kalıplarını kırmak, kız çocuklarının ve her yaştan kadının futbol yoluyla güçlenmesini sağlamak için çalışan Kızlar Sahada, Visa sponsorluğunda geliştirdiği Ballkids projesi ile Londra’da düzenlenecek UEFA Women’s EURO 2022 Final Maçı’na gönderilecek iki kız çocuğunu seçti.

Türkiye’nin farklı illerinden ve okullarından seçilen ve son 10 aday arasına kalmaya hak kazanan kız çocukları, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda 1 gün süren kampa katıldılar. Stadyuma gelişleri sonrası program akışı aktarılan kızlar, hazırlıklarını tamamladıktan sonra jüri ile tanışma ve söyleşi için Basın Odası’na geçtiler. Koray Aldemir moderatörlüğünde, A Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, A Milli Takım Kaptanı Didem Karagenç, eski milli futbolcu ve yorumcu Nihat Kahveci ve Kızlar Sahada Kurucu Ortağı Kiraz Öcal ile biraraya gelen kızlar, soru&cevap ve sohbet sonrası Kiraz Öcal yönetiminde Toplumsal Cinsiyet ve Kapsayıcılık Atölyesi Semineri’ne katıldı. Seminer sonrası sahada Futbol 3 Eğitim Programı alan kızlar, uzman antrenörler tarafından kurgulanan bir dizi futbol antrenmanına katılarak hız ve koordinasyon becerilerini sergiledi.

İngilizce bilgisi, futbol bilgisi, motivasyonu, toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığı, takım ruhu, iletişim becerisi ve fiziksel performansı kriterlerine göre yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda 10 kız çocuğu arasından seçilen iki kız çocuğu Londra’da düzenlenecek Kadınlar UEFA Women’s EURO 2022 Final Maçı’nda  top toplayıcı olarak yer alma ve Visa reklam filminde oynama şansı elde etti.

Kazanan sporcuların açıklanması ve toplu fotoğraf çekimi sonrası etkinlik sona erdi.

Kerem Efendioğlu
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar