Otizm farkındalığını arttırmak için #OtizmİçinMavi giyiliyor

Otizm farkındalığını arttırmak için #OtizmİçinMavi giyiliyor

Otsimo tarafından geçtiğimiz sene başlatılan #OtizmİçinMavi kampanyası bu yıl da Dünya Otizm Farkındalık Ayı olan nisan ayında devam ediyor.

Otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için çocuklara gereken ve eksik kalan eğitimin akıllı cihazlar aracılığıyla evde verilmesini sağlayan mobil uygulama Otsimo, şu anda çoğunluğu Türkiye, Amerika, Kanada ve İngiltere olmak üzere toplam 91 ülkede 25 bin aile tarafından kullanılıyor. Amerika’da Autism Parenting Magazine tarafından 2017’nin En iyi Özel Eğitim Uygulamaları arasına seçilen Otsimo, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü‘ne özel Premium hesabında yüzde 80 indirim veriyor.

Bu yıl da #OtizmİçinMavi

2017 Nisan ayında Otsimo tarafından başlatılan farkındalık kampanyası #OtizmİçinMavi bu yıl da devam ediyor. Türkiye’de birçok vakıf ve hatta devletin çabalarına rağmen, otizm farkındalığı istenilen seviyelere ulaşamamakta, dolayısıyla otizmli bireylerin birçoğu toplumsal sorunlar yaşıyor. #OtizmİçinMavi kampanyasının, Otizm Spektrum Bozuklukları hakkında insanların doğru bilgiler edinmesini sağlamak ve bu farkındalığı bütün Türkiye’de artırarak otizmli bireylerin diğer insanlardan çok da farklı olmadığını göstermek amacıyla başlatıldı.

Otsimo’nun farkındalık kampanyasına destek vermek isteyenlerin yapılması gereken tek şey, #OtizmİçinMavi bir tişört giyip, çektiği fotoğrafını sosyal medyada paylaşması yeterlidir.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar