Kızlar Sahada’nın düzenlediği Gençlik Kupası ve İstanbul Kupası çok yakında başlıyor

Kızlar Sahada’nın düzenlediği Gençlik Kupası ve İstanbul Kupası çok yakında başlıyor

2013 yılından bu yana, “YAPAMAZSIN” diye kodlanan toplumsal cinsiyet kalıplarını kırmak, kız çocuklarının ve her yaştan kadının futbol yoluyla güçlenmesini sağlamak için çalışan Kızlar Sahada, turnuvalarına iki yıl aradan sonra geri dönüyor.

Dünyanın en büyük futbol ağı olan streetfootballword’ün ve Common Goal’ün resmi üyesi olan Kızlar Sahada’nın 2019’da düzenlediği son turnuvada toplamda 25 takım ve 450 kadın oyuncu sahaya çıkarken, yaklaşık 2000 seyirci iyi futbolla güçlendi. Pandemi nedeniyle ara verilen 2 yılın ardından 5. Gençlik Kupası ve 8. İstanbul Kupası’nda bu sayıların da aşılması amaçlanıyor.

7-8 Mayıs ve 14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenecek 5. Gençlik Kupası; 5. kez düzenlenen Lise Kupası ve bu yıl ilk kez düzenlenen Üniversite Kupası olmak üzere iki kategoride düzenlenecek. Lise Kupası’na liselerde okuyan kız öğrenciler okulları adına bir takım kurup katılabilecekler. Üniversite Kupası’nda da üniversitelerde okuyan kadın öğrenciler okulları adına mücadele edecekler. 5. Gençlik Kupası İstanbul Kalamış Atatürk Parkı’nda gerçekleşecek.

28-29 Mayıs ve 4-5 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenecek 8. İstanbul Kupası; Kurumsal Turnuva ve Takımını Kur, Gel kategorileriyle futbol oynamak isteyen her yaştan kadına açık olarak düzenlenecek. Kurumsal Turnuva kategorisinde firmaların, kamu kurumlarının ve sivil toplum örgütlerinin kadın çalışanlarından oluşan takımlar mücadele edecek. Takımını Kur Gel kategorisi ise birbirinden bağımsız, bireysel olarak bir araya gelerek takım oluşturan kadınların katılımıyla gerçekleşecek. 8. İstanbul Kupası, İstanbul Beyoğlu Sütlüce Stadı’nda gerçekleşecek.

Turnuvalara kayıt olmak ve bilgi almak için info@kizlarsahada.com adresine yazabilir; 0538 055 69 25 ve 0212 287 30 40 numaralarını arayabilirsiniz.

Kerem Efendioğlu
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar