Kızlar Sahada’nın düzenlediği 5’nci Gençlik Kupası başladı

Kızlar Sahada’nın düzenlediği 5’nci Gençlik Kupası başladı

Kızlar Sahada, 5. Gençlik Kupası ile iki yıl aradan sonra sahalara geri döndü! 8 Mayıs Pazar günü oynanan karşılaşmalar ile başlayan 5. Gençlik Kupası’nda ilk gün büyük eğlenceye sahne oldu.

2013 yılından bu yana, “YAPAMAZSIN” diye kodlanan toplumsal cinsiyet kalıplarını kırmak, kız çocuklarının ve her yaştan kadının futbol yoluyla güçlenmesini sağlamak için çalışan Kızlar Sahada, bir gelenek haline gelen Gençlik Kupası’nı bu yıl 5. kez düzenliyor.

Pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık zorunlu aranın ardından başlayan Gençlik Kupası’na 3 üniversitenin kadın öğrencileri ile 3 lisenin kız öğrencileri okulları adına katıldı. Kalamış Atatürk Parkı’nda düzenlenen organizasyonda Darüşşafaka Lisesi, Galatasaray Lisesi, Haydarpaşa Lisesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi takımları yer alıyor. İzleyicilerin de katıldığı ödüllü penaltı atışı ve top sektirme yarışmaları da büyük ilgi gördü.

Kalamış’ta, güzel havanın tadını çıkarmak için halkın da ilgi gösterdiği 5. Gençlik Kupası; 14 Mayıs Cumartesi ve 15 Mayıs Pazar günü oynanacak karşılaşmalarla sona erecek. Karşılaşmaların yanı sıra izleyicilerin katılımına açık özel etkinlikler de düzenlenecek.

15 Mayıs Pazar günü oynanacak final maçlarının ardından kupa töreni ve #iyifutbol kupa töreni düzenlenecek.

Kerem Efendioğlu
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar