Kızlar Sahada Global Sports Mentoring Programı’nda

Kızlar Sahada Global Sports Mentoring Programı’nda

ABD Dışişleri Bakanlığı, espnW ve Tennessee Üniversitesi ortaklığıyla 10 yıl önce hayata geçirilen Global Sports Mentoring Program, bu yıl Kızlar Sahada’nın da Türkiye’yi temsil ettiği ve 15 ülkeden gelen temsilcilerle başladı. Program, kadınları ve kız çocuklarını spor yoluyla güçlendirmeyi amaçlıyor.

2013 yılından bu yana, “YAPAMAZSIN” diye kodlanan toplumsal cinsiyet kalıplarını kırmak, kız çocuklarının ve her yaştan kadının futbol yoluyla güçlenmesini sağlamak için çalışanKızlar Sahada, Global Sports Mentoring Program delegesi olarak ülkemizi ABD’de temsil ediyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen ve spor alanında etki yaratan kadın liderlerin katıldığı programa Türkiye’yi temsilen Kızlar Sahada adına Kiraz Öcal katılıyor. ‘’Güçlü kadınlar, kadınları güçlendirir’’ mottosundan hareketle kurgulanan programın ilk haftası oryantasyon, ekip olma, paydaş ziyaretleri ve doğa aktiviteleri ile geride kaldı.

5 hafta boyunca ABD’nin çeşitli şehirlerinde devam edecek olan program, dünyadaki farklı topluluklardan kadınları eğitmek, sporda eşit fırsatlar yaratmak ve dünyanın ihtiyaç duyduğu “Değişimin Sesi” olacak gerçek liderler yaratmayı amaçlamaktadır. ABD Dışişleri Bakanlığı ve Tennessee Üniversitesi iş birliği ile ortaya çıkan ve uluslararası bir liderlik geliştirme değişim programı olan inisiyatif; Cinsiyet eşitliğini ilerletmek – Kadınları Spor Programı ve Engelli Hakları Yoluyla Güçlendirmek ve Toplum İçin Spor Programı gibi başlıklarda kurgulandı.

Kerem Efendioğlu
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar