Kahkahanın gücü çocukların umudu oluyor

Kahkahanın gücü çocukların umudu oluyor

Her yıl dünyanın en ünlü isimlerine, palyaçolardan alışık olduğumuz kırmızı burundan taktıran Comic Relief USA, Kırmızı Burun Günü aracılığıyla kahkahayı fakirlikle savaşmak için kullanarak gülmenin iyileştirici gücüne bambaşka bir anlam kazandırıyor.

Fakirlikle yüzleşen çocuklar için mizahın gücünü kullanan Kırmızı Burun Günü (Red Nose Day), tüm dünyada güvenliğe, sağlık hizmetlerine ve eğitime en çok ihtiyaç duyan çocuklara ulaşıyor. 30 yıl önce İngiltere’de başlayan ve 23 Mayıs 2019’daki etkinliğiyle Amerika’daki beşinci yılını kutlayan Kırmızı Burun Günü, 2015’ten günümüze neredeyse 150 milyon dolar toplayarak dünyanın dört bir yanındaki 16 milyon çocuğun hayatına dokundu. Bu rakamların arasında bu yılki kampanyada toplanan bağış yer almıyor bile.

Kırmızı Burun Günü organizasyonunun arkasındaki kuruluş olan Comic Relief USA, iş ortaklarından oluşan güçlü ekosistemiyle kısa zamanda çok büyük işler başardı. Kurumun iş ortakları arasında farkındalığı, katılımı, bağışları ve yarattığı etkiyi en yüksek seviyeye çıkarmak için küresel kuruluşlar, büyük şirketler ve markaların yanı sıra Tiltify gibi teknoloji startupları yer alıyor. Ayrıca işbirliği kuran firmalar arasında Hollywood’un yetenekli isimlerinin organizasyona katılmasına yardımcı olan ve Kırmızı Burun Günü’nün hikayesini geniş kitlelere ulaştıran NBCUniversal, geniş bir platforma sahip perakende iş ortağı Walgreens, Mars Wrigley Confectionery ve evsiz çocuk ve gençlere kahkahaları hikaye anlatmak için bir araç olarak kullanmayı öğreten topluluk programına imza atanM&Ms markalarının yanı sıra Kırmızı Burun Günü’nü mevcut pazarlama programının içine dahil eden NASCAR bulunuyor.

Kırmızı Burun Günü, iş ortaklığı yaptığı tüm firmaların, çocukları fakirlikten kurtarma amacı altında buluşmasını sağlıyor. Organizasyonun bu yaklaşımı, kampanyanın erişiminin artmasını ve çok daha kısa sürede çok daha büyük etki yaratmasını sağlıyor. Böylece Kırmızı Burun Günü, daha hızlı bir şekilde büyümek isteyen organizasyonlar için bir örnek haline geliyor.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar