Burger King’de plastik oyuncağa son

Burger King’de plastik oyuncağa son

65 yıllık Amerikan fast food zinciri Burger King’in aldığı karara göre artık çocuk menüleriyle birlikte hediye oyuncak vermeyecek.

Hampshire’daki iki kız kardeşin çağrısı Burger King’in bu kararı almasında etkili oldu. Yedi yaşındaki Caitlin ve ablası dokuz yaşındaki Ella McEwan “Çevreyi düşünün. Çocuk menülerinizle birlikte plastik oyuncak vermeyin” diyerek imzaya açtıkları dilekçeye yarım milyondan fazla kişi destek verdi.

Caitlin ve Ella Mcewan’ın dilekçesinde “Çocuklar bu oyuncaklarla sadece birkaç dakika oynuyor. Sonra atılan bu oyuncaklar hayvanlara zarar veriyor, denizleri kirletiyor” ifadeleri yer aldı.

Müşterilerin eski oyuncaklarını geri dönüştürmek üzere toplamak için şubelerine çöp kutuları göndereceğini belirten Burger King, hediye oyuncaktan vazgeçerek yılda 320 ton daha az plastik kullanılacağını söylüyor.

Şirket, müşterilerine eski oyuncakları geri getirme çağrısı yaptı, böylece oyuncaklar eritilerek başka şeylere dönüştürülebilecek. Çoğu polimerlerden (polipropilen, ABS ve PET) yapılan oyuncakların eritilmesi sırasında ise zararlı gazların açığa çıkmadığı belirtiliyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar