Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi’nde hedef: 1 milyon TL

0

Dört yıldır düzenlenen Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi’nde 2018 yılı hedefi 1 milyon TL olarak açıklandı.

Cerebral Palsy rahatsızlığı bulunan çocukların eğitim ve rehabilitasyonu için geçtiğimiz yıl 600 bin TL’nin üzerinde bağışın toplandığı Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi’nde bu yılki hedef açıklandı: 1 milyon TL.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı tarafından yürütülen proje kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan vakfın İcra Kurulu Başkanı Altan Edis, 2011’den beri devam eden Avustralya merkezli Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi’nin Türkiye temsilcisi olduklarını belirterek şunları söyledi:
“Bu yıl, ‘Her gün 10 bin adım, 1 milyon lira bağış’ sloganıyla 4 Eylül-1 Ekim’de hayata geçirilecek projeyle Cerebral Palsy’li çocukların eğitimi için 1 milyon lira bağış toplanması hedefleniyor.”

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı olarak 29 yılda 25 bine yakın Cerebral Palsy’li çocuk ve ailelerine destek olduklarını ifade eden Edis, amaçlarının farkındalığın artması olduğunu kaydetti.

Son dört yılda 1 milyon 530 bin TL bağış toplandığı bilgisini paylaşan Edis, bu sene bini aşkın çocuğun tedavi, eğitim ve rehabilitasyon hizmeti sağlamak istediklerini sözlerine ekledi.

Cerebral Palsy nedir?

Cerebral Palsy, çocuklukta en sık rastlanan fiziksel bir engellilik durumudur. Gelişimini tamamlamamış beynin; doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesi nedeniyle oluşur. Cerebral Palsy iyileşen bir durum değildir ancak travmaya uğramış beyne erken müdahale edilmesi ve hayat boyu rehabilitasyon uygulamasıyla önemli gelişmeler sağlanabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.