Kız Kardeşim Projesi’nde 2018 hedefi 9 bin kişi

0

Dikkat çeken sosyal sorumluluk projelerinden Kız Kardeşim Projesi ile 2018 yılında iş ve sosyal hayata dair katkı sağlanılması noktasında 9 bin kadına ulaşılması hedefleniyor.

Türkiye’de sosyal sorumluluk projeleri incelendiğinde kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımlarını teşvik edici fikirlerin geniş bir yere sahip olduğu görülüyor. Bu doğrultudaki en etkin çalışmalardan biri ise uzun yıllardır süregelen Kız Kardeşim Projesi.

Kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımına destek olunmasını esas alan Kız Kardeşim Projesi, 2015 yılından beri devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Londra’da düzenlenen uluslararası kurumsal sosyal sorumluluk ödül töreninde (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmellik Ödülleri) başarısı taçlandırılan projenin arkasında Coca-Cola Türkiye’nin yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi bulunuyor.

Bu güçlü birliktelikten hareketle doğan projeyle küresel ekonominin yeniden şekillendirilmesinde kadınların bölgesel hareketle öncü rol üstlenmesi doğrultusunda çalışmalar yürütülüyor.

2020 hedefini toplamda 5 milyon kadının ekonomik ve sosyal anlamda güçlendirilmesini sağlamak olarak açıklayan projenin 2018 yılında erişmek istediği kadın sayısı ise 9 bin. İlham veren projeye dair gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.