Türkiye’den 4 sosyal sorumluluk projesine uluslararası ödül

0

Coca-Cola Türkiye, Turkcell ve EnerjiSA’nın sosyal sorumluluk projelerinin başarısı, Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmellik Ödülleri’nde taçlandırıldı.

Prestijli “Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmellik Ödülleri” (The International CSR Excellence Awards), Londra’da sahibini bulurken Türkiye’den başarılı projeler adından sıkça söz ettirdi.

Kraliyet Drama Sanatları Akademisi’nde düzenlenen ödül töreninde Coca-Cola Türkiye’nin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirdiği Kız Kardeşim Projesi’nin yanı sıra yine Coca-Cola Türkiye – Doğa Koruma Merkezi iş birliğinde Konya’da hayata geçirilen Geleceğin Tarımı Projesi de ödüle layik görüldü.

Ödüller bu kadarla sınırlı kalmadı, Turkcell’in kırsal bölgelerde istihdam sağlayan projesi, Altın Madalya ile ödüllendirilirken EnerjiSA’nın çocuklara yönelik tasarruf odaklı sosyal sorumluluk projesi Enerjimi Koruyorum” da ödül almayı başardı.

Öte yandan aynı organizasyonda geçtiğimiz sene de Türkiye’den iki şirket; Garanti Emeklilik ve Hayat ile Turkcell ödül kazanmıştı. Turkcell, böylelikle üst üste iki kez Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmellik Ödülü sahibi oldu.

Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmellik Ödülleri’nde gurur veren başarılara imza atan şirketler, hem sosyal etkisi yüksek projeleri ile geniş kesimlere dokundu hem de küresel ölçekte kendilerinden söz ettirdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.