BKM Express mobil cüzdan ve Bağış işlemleri

0

İnsanların birbirine yardım etme düşüncesi hep en üst sıralarda yer alır fakat bu düşünceyi gerçekleştirmek ise çoğu zaman mümkün olmamakta. Gündelik koşuşturmalar modern hayatın giderek artan döngüsü haline geldi. Durum böyle olunca yardım etme fikri her zaman zihinlerde var oluyor ama çoğu zaman eyleme dönüşemiyor.

Birçok öncü kurum ve girişim özellikle bağış ve sosyal fayda konularında insanlara yardımcı olmaya odaklandığı görüyoruz. Bu çift taraflı bir fayda yaratıyor; hem yardım etmek isteyen kişilere kolaylık sağlarken, hem de yardımın iletileceği kurum içinde hız ve şeffaflık getiriyor.

Bağış ödemelerini en hızlı, en güvenli ve en şeffaf yapılabileceği yerlerden birisi mobil cüzdanlar. Bankalararası Kart Merkezi tarafından 6 yıl önce hayata geçirilen Türkiye’nin ilk mobil cüzdanı olan BKM Express mobil cüzdan ile bağış işlemleri başta bir çok işlem güvenli bir şekilde yapılabilir.

BKM Express mobil cüzdan ile 2017 yılında yapılan 89 bin işlemde toplamda 2,5 milyon TL bağış toplandı. Sizde BKM Express’i kullanarak hızlı, kolay ve güvenli şekilde bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

BKM Express mobil cüzdanın nasıl kullanabileceğinizi sizin için derledik;

Mobil cüzdan nedir?

Mobil cüzdan kredi kartını sanallaştırarak cep telefonuna yerleştiren, bu şekilde hızlı, güvenli ve müşterinin yanında kart taşımasını gerektirmeyen ödeme yöntemidir.

BKM Express nasıl yüklenir?

BKM Express mobil cüzdan uygulamasını Apple Store veya Google Play üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

BKM Express nasıl kullanıma hazır hale getirilir?

Akıllı telefonunuza yüklenen BKM Express uygulaması açılır. Daha sonra üye ol seçilerek BKM Express üyeliği gerçekleştirilir. Üyelik gerçekleştikten sonra Bkm Express mobil uygulamadan giriş yapıldıktan sonra sisteme istenilen banka kartı veya kredi kartı tanımlanarak aktif hale getirilir. 

BKM Express ile bağış ödemesini nasıl gerçekleştiririm?

BKM Express uygulaması içerisindeki “Express Ödeme” seçilir. Açılan menüden “Bağış Ödemeleri” tıklanır. İstenen Kurum veya Vakıf seçildikten sonra “Tutar” yazılır. Sonrasında sistemde kayıtlı olan kartlardan birisi seçilerek “Ödeme Yap” butonuna basılır. Sms ile gelen onay kodu “Doğrulama Kodu” bölümüne girilir ve son olarak “Onay” verilerek işlem tamamlanır.

BKM Express güvenli mi?

BKM Express banka kartı veya kredi kartı numaralarınızın tamamını sormaz, ilk 6, son 4 hanesini ve güvenlik numarasını girmeniz yeterlidir. Kart bilgilerinizin tamamını girmediğiniz %100 güvenlidir.

BKM Express ücretli mi?

BKM Express ücretli olmadığı gibi herhangi bir alışverişte komisyon da ödenmiyor.

BKM Express hangi işlemlerde kullanılabilir?

BKM Express ile online ödemeleri, mobil ödemeler ve bağış işlemleri gerçekleştirebilir, kampanyalardan ve indirimlerden faydalanabilirsiniz. Migros kasa ödemesi, dijital kod ödemesi yapılabilir ve 7/24 para gönderimi gerçekleştirilebilir.

BKM Express nerelerde geçerlidir?

Türkiye’nin dijital cüzdanı BKM Express 2017 yılı sonu itibarıyla 1,5 milyonu aşkın üyesi ve 27 binin üzerinde üye işyeri ile BKM Express, e-ticaret ve mobil ticaret uygulamalarında iş birliktelikleri vardır.

Eğer siz de bağış işlemi yapmak istiyor ama vakit veya uygun koşullar bulamıyorsanız BKM Express’i denemenizi öneririz.

Ferhat Yalçın
Founder
Tomorrow Consultancy

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.