Starbucks Türkiye’den sosyal sorumluluk projesi: #EldenEle

0

Starbucks Türkiye yeni sosyal sorumluluk projesi ile engelleri kaldırıyor.

Türkiye’de gerek hizmet, gerekse lezzet anlamında beğeni toplayan kahve dükkanlarından biri de şüphesiz Starbucks. 400’ü aşkın şubesiyle özellikle büyük şehirlerde bir hayli yaygın olarak konumlanan marka, dikkat çekici sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiriyor. Bu kapsamdaki en yeni projeleri ‘Elden Ele’ adını taşıyor.

Projeyle Starbucks Türkiye, işitme engelli müşterilerini sıcak bir gülümsemeden fazlasıyla karşılık vermeye hazırlanıyor. Şirket, verilecek olan Türk İşaret Dili eğitimleri beraberinde baristalarına, işitme engelli kişilerle doğrudan iletişim kurma yetisi kazandırıyor.

4 ildeki 60’a yakın pilot mağazada, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği’nden gelen eğitmenlerin verdiği eğitimlerin tamamlandığı bildirildi.

Türk İşaret Dili eğitimleri tamamlanmış kahve dükkanları için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğitimlerin genel/temel kavramlar, sektörel terimler ve Starbucks menüsündeki Kahve Sözlüğü şeklinde olduğu, nihai hedefin ise 4 bin çalışana Türk İşaret Dili eğitimi verilmesi olduğu kaydedildi.

En son Türkiye İstatistik Kurumu verilerine ülkemizde 4 milyondan fazla işitme engelli birey var. Zira söz konusu veri, sosyal sorumluluk projeleri için önemli bir gereklilik noktası da oluşturuyor. Dolayısıyla bu yönde daha fazla kurum ve kuruluşun atacağı adımlar büyük önem taşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.