Steptember kampanyası ile Celebral Palsy’li çocuklara umut

0

Steptember kampanyası, 2011 yılında Avustralya’nın öncülüğünde başlatılan ve 9 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Steptember kampanyasına katılan 2 bin 255 kişi, Eylül ayı boyunca her gün 10 bin adım atarak ya da 10 bin adıma eşdeğer olarak koşma, bisiklete binme, yüzme gibi aktiviteler yaparak, Cerebral Palsy‘li çocuklara destek oldular.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı bu yıl belirlediği bağış hedefi olan 600 bin TL’yi, Steptember projesi sayesinde 633 bin TL’ye çıkarmayı başardı. Düzenlenen kampanya sayesinde yüklü miktarda bağış toplamayı başaran dernek, toplumda Cerebral Palsy farkındalığı yaratılmasına destek olmanın yanı sıra, toplanan bağışlarla çocuklara ücretsiz özel eğitim, rehabilitasyon ve fizyoterapi gibi hizmetlerin verilmesini de sağladı.

Celebral Palsy’li çocuklara destek olmak için düzenlenen Steptember kampanyası süresince toplam 351 milyon 119 bin adım atılmış oldu. Türkiye’de 4. kez düzenlenen bu sosyal sorumluluk proje sayesinde birçok Celebral Palsy‘li çocuk, ücretsiz sağlık ve eğitim hizmeti alabilecek.

Steptember kampanyası ile daha fazla Cerebral Palsy’li çocuğa ulaşma amacındayız

Projeden elde edilen gelirin Celebral Palsy’li çocuklar için yeni umutlar olacağını belirten Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Genel Direktörü Nigar Evgin, “Çeşitli bağış kampanyaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle Vakfımızın çalışmalarını genişletme ve daha fazla Cerebral Palsy’li çocuğa ulaşma amacındayız. Cerebral Palsy ile ilgili dünya çapında yürütülen en geniş kapsamlı farkındalık ve bağış toplamaya yönelik sosyal sorumluluk projesi olan Steptember’ın Türkiye’deki öncüsü ve yürütücüsü olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Dört yılda yaklaşık 1,5 milyon TL’lik bağış topladığımız Steptember‘a olan destek her yıl giderek artıyor. Steptember’ın 2017 hedefi, geçen yılki bağış miktarını yaklaşık yüzde 50 arttırarak 600 bin TL’lik destek toplamak ve daha fazla Cerebral Palsy’li çocuk ve ailesine destek olmak idi. Gönüllülerimiz sayesinde hedefimizi tutturduk, hatta bir miktar aştık. Bu sayede yüzlerce Cerebral Palsy’li bireye özel eğitim, rehabilitasyon, fizyoterapi ve erken müdahale desteği verebileceğiz.” sözlerinini de dile getirdi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.