Okul Müdürlerine TEMA’dan “Ekolojik Okuryazarlık” eğitimi

0

TEMA Vakfı yöneticileri Kocaeli okul müdürlerine yönelik sürdürülebilir yaşam için “Ekolojik Okuryazar” toplum olma konusunda bir formasyon eğitim programı başlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve Milli Eğitim yetkililerinin de büyük katkı sunduğu bu programda, okul yöneticileri, sürdürülebilir yaşam için “Ekolojik Okuryazar” olma konusunda formasyon eğitimleri almaya başladı. 700 okul müdürü aracılığıyla 460 bin öğrenciye yol göstermenin amaçlandığı eğitimle, TEMA Vakfı verdikleri eğitimler kapsamında toplumdaki farklı kesimlerde farkındalık yaratarak doğayı korumaya yönelik eyleme geçilmesini hedefliyor.

30 Ocak 2018 Salı gününe kadar devam edecek eğitimler TEMA Vakfı Kocaeli Temsilcisi Nermin Tol, Kartepe ilçe sorumlusu Gökçen Gönülay ile temsilci yardımcısı İbrahim Bayram tarafından veriliyor. TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol, “Ekolojik okuryazar bir nesil, insanlığın geleceğini olumlu yönde değiştirir. Ekolojik Okur Yazarlık Eğitimlerine başlamak amacı çocuklarımızın doğayla yeniden ilişki kurmalarını sağlayabilecek yolları Öğretmenleri ile birlikte keşfetmek. Bunun için eğitim süresince öğrencilerin ekolojik olarak sürdürülebilir topluluklar inşa etmek ve bu toplulukların devamlılığını sağlamak için hayati önem taşıyan bilgi ve becerileri kazanmalarına yardım etmektir. Ekolojik okuryazarlık insan doğa çatışmasını arttıran bir yönde değil, doğayla uyumlu bir yaşam yönünde atılmasını sağlayacaktır” açıklamalarında bulundu.

TEMA Vakfı öncülüğünde gerçekleşen bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında okul müdürleri “Ekolojik Okuryazarlık” konusunda formasyon alarak, doğa konusunda bilinçlenecekler. Doğa konusunda daha bilinçli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bu sosyal sorumluluk projesi, toplumda doğa konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçlarken bir yandan da öğrencilere ekolojik sürdürülebilirlik konusunda dersler verilmeyi amaçlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.