Karacabey Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmaları devam ediyor

0

Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile tüm ilçe halkının takdirini kazanan Karacabey Belediyesi, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Sosyal güvencesi olmayan kişilerin, her türlü ihtiyacına ürettiği kalıcı çözümler ile vatandaşlara örnek olan Karacabey Belediyesi, 3 yıldır çalışmalarını aralıksız devam ediyor. Belediye, ihtiyaç sahibi ve mağdur durumdaki vatandaşların evlerinde, baştan aşağı fiziki onarımlar gerçekleştirirken, ayrıca bu evlerin temizlenmesi ve yiyecek, yakacak gibi ihtiyaçlarını da karşılayarak, adeta kimsesizlerin kimsesi oldu. Konu ile ilgili düşüncelerini ifade eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, tüm yönleri ile güçlenen belediyenin, bu tarz sosyal sorumluluk projelerini artırarak sürdürmeye devam edeceğini ve projelerini 3,5 yıldır aralıksız sürdürdüklerini dile getirdi. Esentepe’deki aşevi binasını da kısa sürede açacaklarını ifade eden Başkan Ali Özkan, engelli vatandaşların da hayatın her alanında yer almaları için eski özel idare binasının olduğu yere Engelsiz Yaşam Merkezi kurduklarını da ekledi.

Kuruluşuna öncü oldukları Dayı Karacabey Derneği’nin de Türkiye’de bir örneği olamayacak şekilde, 430 üniversite öğrencisine 4 yıldan bu yana burs vermeyi sürdürdüğünü sözlerine ekleyen Başkan Özkan, tekerlekli sandalye verilmesi, Ramazan ayında evlere yemek verilmesi gibi hizmetlerde bulunan derneğe, Karacabeyli hayırseverlerin katkıda bulunması adına teşviklerde bulunmayı da kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

Sosyal Hizmet Merkezi bu ay açılacak

Başkan Ali Özkan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğü tarafından önümüzdeki bir ay içinde hizmete alınacak, ‘Sosyal Hizmet Merkezi‘ olduğunu da ekledi.

Özkan, Karacabey Cumhuriyet Alanındaki 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nın üst bölümünde hizmet verecek merkezde; engelli bireyler, ihtiyaç sahipleri, yaşlılar ve şiddet gören kadınlara yönelik bakanlık hizmetlerinin verileceğini ve bu sayede, dezavantajlı grupların Bursa’ya ulaşım güçlüğü çekmeyeceklerini dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.