SEDEP’te ilk dönem gerçekleşti

0

Selçuklu Değerler Eğitim Programı SEDEP, 6. yılında gerçekleştirdiği faaliyet ve sosyal sorumluluk projeleri ile binlerce öğrenciye ulaşmaya devam ediyor.

Öğrencilerin bilgi ve becerilerinin gelişmesini amaçlayan proje, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısını tamamladı. Sosyal sorumluluk projeleri ile bir iyilik hareketine dönüşen SEDEP, öğrencilere temel insani değerlerin kazandırılmasına, “Sorumluluk, Özdenetim, Sevgi ve Dürüstlük” değerlerine katkı sağladı. “Adalet” değerleri ile eğitim-öğretimin ikinci yarıyılına başlayacak Selçuklu Değerler Eğitim Programı (SEDEP), “Saygı, Yardımseverlik ve Sabır” değerleri ile 2017-2018 eğitim yılını tamamlayacak.

Eğitim-öğretim döneminin, ilk yarıyılında gerçekleştirilen “Kalemim Yeşeriyor”,“Eğlenerek Öğreniyorum”, “Yalnız Değilsiniz”, “Dilim Temiz Çevrem Temiz”, “Öğrenci, Öğretmen, Veli Seminerleri” etkinlikleri ile dayanışma, kardeşlik, çevreye saygı gibi birçok alanda farkındalık oluşturan SEDEP, ikinci yarıyılda da “Okuyorum Okutuyorum, Geçmişimi Tanıyorum, Değerler Sokağı, Boya Paylaş, İtimat Bakkaliyesi, Değerlerimizi Konuşuyoruz, Aileme Yazıyorum” gibi etkinliklerle değer sahibi nesiller yetişmesine katkı sağlayacak.

SEDEP Değerlerimizle Varız Sergisi’ne ödül

SEDEP eğitim öğretimin ilk döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı “SEDEP Değerlerimizle Varız” sergisi ve aldığı “Bakanlık Teşvik Ödülü” ile ulusal gündemde de yer almayı başardı. Selçuklu Değerler Eğitimi Programı kapsamında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz‘ın katılımlarıyla Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda “SEDEP Değerlerimizle Varız” sergisi açıldı. Selçuklu Değerler Eğitimi Programı’nın (SEDEP) materyal ve etkinliklerinin tanıtıldığı sergi, SEDEP’in farkındalığını arttırdı. Yine Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından “5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”  kapsamında Türkiye’nin En Değerli Eğitim Programı (SEDEP) “Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi” kategorisinde ödül almayı başardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.