Manisa’da güçlü sosyal sorumluluk projeleri yolda

0

Manisa’da gerçekleşecek Ticaret ve Sanayi Odası başkanlık seçimi öncesi, adaylardan Ayberk Aloğlu’nun ilde sosyal girişimciliğin geliştirilmesine yönelik vaatleri dikkat çekti.

Ticaret ve sanayi odaları ülkemizde girişimciliğin desteklenmesine yönelik katkıları açısından büyük önem taşıyor. Bu kapsamda her geçen gün daha sık duyulan sosyal girişimcilik ve sosyal farkındalık noktasındaki projeler, ülkenin hemen her yerindeki ilgili kurumlarda kendilerine yer bulmaya devam ediyor. İşte buna dair örneklerden biri de Manisa’dan…

Manisa Girişimciler Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı için adaylığını aylar öncesinde duyurmuştu, son açıklamasında ise başkan olduğu taktirde sosyal sorumluluk projelerine destek noktasında çeşitli çalışmalarda bulunacaklarını söyledi.

Aloğlu, bugün (7 Nisan 2018) gerçekleşecek seçimlerden başkan olarak çıkması halinde okullarla işletmelerin ortaklaşa çalışmalar yürüteceğini, kırsal alandaki okullardaki imkanların artırılması için destek olunacağını ifade etti. Yaşlıların, çocuk ve engelli vatandaşların her türlü imkandan yararlanabilmesi için toplumsal entegrasyon sağlanacağını, gezici ekiplerle dezavantajlı gruplara ulaşılacağını belirtti.

Aloğlu, kadınların iş hayatına dahil olması yönünde eğitimler düzenleneceğini ve istihdam çalışmaları yürütüleceğini de sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.