Sosyal Sorumluluk Platformu’ndan Şanlıurfa’daki çocuklara destek

0

Ankara merkezli ‘Sosyal Sorumluluk Platformu’ organizasyonu ile Şanlıurfa’daki çocuklara çeşitli okul gereçleri ve kitaplar ulaştırıldı.

Sosyal sorumluluk Türkiye’nin birçok noktasında çeşitli şekillerde farkındalık yaratmaya devam ediyor. Bu yöndeki örneklerden biri, yeni ve güçlü bir iletişim platformu maiyetinde olan ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Sosyal Sorumluluk Platformu tarafından gerçekleştirildi.

Sosyal Sorumluluk Platformu aracılığıyla, Ankara’dan Nurçin Sayan İlkokulu 2-D sınıfı öğretmeni Özlem Yurtsever, 3-C sınıfı öğretmeni Arzu Duman ve öğrencilerinin çaba ve katkıları ile Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Yukarı Esence Köyü İlkokulu’na kitaplar ve çeşitli okul araç gereçleri ulaştırıldı.

Her iki bölgedeki çocukları buluşturan Sosyal Sorumluluk Platformu’nun bu faaliyeti ile bölgeler arası sosyal etkileşimin bir örneği ortaya konulmuş oldu.

2016 yılında kuruldu…

2016 yılında kurulan platform, sosyal sorumluluk projelerine kaynak ayıran veya ayırma potansiyeli olan şirketler/kamu kurumları/bireysel bağışçılar ile faaliyet gösterdikleri alanlarda uzmanlığa sahip ve faaliyetlerine destek arayan sivil toplum kuruluşları arasında iletişim köprüsü oluşturuyor. Bu sayede sosyal sermayeyi güçlendirmeyi ve güçlü bir etkileşim alanı meydana getirmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.