TAV’dan sosyal sorumluluk projesi

0

TAV Havalimanları, yurt genelinde işletmesi üstlenilen havalimanlarına yakın noktalardaki gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile dikkat çekiyor.

3 kıtada toplam 10 havalimanının işletmesini üstlenen önde gelen kuruluşlardan TAV Havalimanları Holding, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. TAV’ın ‘Minik Eller ile Güvenli Yarınlar Projesi’ kapsamında Türkiye’de işletilen havalimanlarına yakın lokasyonlardaki anaokulu ve ilkokullarda, okulda ve günlük hayatta yaşam güvenliği eğitimleri organize ediliyor.

TAV Grubu yöneticilerinin katıldığı etkinliklerde, çocukların yaşamlarında karşılaşabilecekleri güvenliğe yönelik konuların yanı sıra hijyen, sağlıklı beslenme, acil durum, enerji-su-atık yönetimi gibi alanlarda da bilgilendirilmeleri sağlanıyor.

Son etkinlik Alanya’da gerçekleşti

2017’de başlayan ve İstanbul’da 5, İzmir’de 2, Bodrum’da 2 okulda gerçekleşen projede şimdiye kadar 1350 öğrenciye ulaşıldığı kaydedildi. Sosyal sorumluluk projesinde yeni duraklardan biri Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) yakınında bulunan Gazipaşa Karalar Hüseyinli İlkokulu oldu. Okuldaki eğitimlerin ardından yangın tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatkibatta Gazipaşa Kaymakamı, Gazipaşa Milli Eğitim Müdürü, Gazipaşa-Alanya Havalimanı İşletme Koordinatörü, TAV yetkilileri, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu. Etkinliğin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.