“Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri” toplantısı düzenlendi

0

Van’da gençlerin sorunlarına yönelik “Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri” toplantısı gerçekleşti.

İyiliğin esas alındığı sosyal sorumluluk konuları, Türkiye’nin dört bir yanında etkinliklere konuşulmaya, her ölçekteki kurum ve kuruluşlar tarafından hayata geçirilen projelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Bu noktada bir haber de Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki kadim şehirlerden biri olan Van’dan…

Van’ın en yoğun nüfusa sahip ilçesi İpekyolu’nda, STK’lar ve kamu kuruluşlarının katılımıyla “Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri” toplantısı gerçekleştirildi. Bu kapsamda gençlerin sorunları ele alınırken neler yapılabileceği ve sosyal sorumluluk odağında ne tür etkinliklerin düzenlenebileceği konuları masaya yatırıldı.

Gençlerin talepleri ele alındı

İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda farklı yaş gruplarındaki gençlerin istekleri dinlenirken, ‘gençliği gençlik ile konuşmak’, ‘yarını gençlikle hazırlamak’ ve ‘gençleri alanında uzman kişilerle buluşturmak’ gibi konu başlıkları görüşüldü.

Sorunların görüşülmesi ve beraberindeki potansiyel çözümlere odaklı, sürdürülebilirliği olan etkinliklerden biri daha sona ererken ele alınan konuların Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde düzenleneceği kaydedilen Gençlik Çalıştayı organizasyon komisyonuna sunulacağı ifade edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.