L’OCCITANE’dan UNICEF Türkiye’ye destek

0

Türkiye’de mağaza sayısını her geçen gün artıran doğal bakım ürünleri markası L’OCCITANE, dikkat çekici bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

İsviçre merkezli doğal bakım ürünleri şirketi L’OCCITANE (okunuşu: Loksitan), popüler ürünlerinden oluşan Beauty Box (Güzellik kutusu) setinin online ve mağazalar üzerinden gerçekleşecek satışlarından elde edilen gelirin UNICEF Türkiye’nin “Kız ve Erkek Çocuklar Arasında Eşitlik” programına bağışlanacağını duyurdu.

UNICEF Türkiye’nin, “Bir kız çocuğuna yatırım yaptığınızda o çocuk yalnızca kendi yaşamını değiştirmekle kalmayacak, büyük olasılıkla ailesinin ve toplumun yaşamını da değiştirecektir” söylemine destek sağlamak üzere yola çıkan L’OCCITANE en Provence, böylelikle bir kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza atmış oluyor.

L’OCCITANE Beauty Box’ın içeriği şöyle;

  • Shea Hand Cream 10 ml
  • Organik Shea Butter 10 gr
  • Almond Shower Oil 35 ml
  • Shea Milk Soap 50 gr
  • Shea Lip Balm 2 gr
    Fiyat: 55 TL

UNICEF, Türkiye’de kız çocuklarının güçlendirilmesi ve eğitime devamının desteklenmesi için kamu ortakları ve sivil toplumla birlikte çalışıyor. Ebeveynlere, çocuklara yönelik bilinçlendirme ve güçlendirme faaliyetleri gerçekleştiriyor. Çocuk koruma sistemlerini güçlendirmek için eğitim malzemeleri geliştiriyor, risk tespit modellerinin, sevk ve ihbar mekanizmalarının kurulmasına destek oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.