General Electric’ten Afrika’daki sosyal girişimlere daha fazla destek

0

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden General Electric (GE), Afrika kıtası özelindeki sağlık odaklı sosyal girişimleri daha fazla destekleyecek.

Thomas Edison tarafından kurulan ve günümüzde dünyanın en büyük 10 şirketinden biri olan GE, sosyal girişimcilik alanındaki destek programlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Şirket, Afrika kıtasını kapsayacak şekilde sağlık alanında daha fazla sosyal girişimciyi destekleyeceğini duyurdu.

Bu sayede sağlık alanındaki daha fazla girişimcinin etki alanlarının büyütülmesine yardımcı olacak iş temellerini edinmelerinde yardımcı olunması amaçlanıyor.

İlk kez 2016’da Santa Clara Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Merkezi ile ortaklaşa başlatılan destek programı kapsamında kıtadaki etkiyi ölçeklendirmek ve sağlık bakımını iyileştirmek amacıyla organize edilen eğitim ve danışmanlık kapasitesinin geliştirilmesi planlanıyor.

Şimdiye kadar 11 sosyal girişim…

Şimdiye kadar kıta genelinde 11 sosyal girişim, GE’nin destek programından yararlandı. Söz konusu girişimler, Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde 3 günlük bir toplantı ve ardından ABD/Silikon Vadisi üzerinden sağlanan online rehberlik çalışmalarını da kapsayan 6 ay süreli hızlandırıcı programına dahil oldular.

Sosyal girişimlerden Dr. Moses Ndiritu tarafından yönetilen Afya Research Africa, Kenya’da erişilebilir tıp merkezleri kurulması alanında faaliyet gösteriyor, Payan Ouko tarafından kurulan Cedars Diagnostics ise uygun fiyatlı tanı hizmetlerine erişim sağlamayı amaçlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.