Kârının %100’ünü bağışlamaya hazır bir saat markası: Bolder Watch LLC

2

Saat tasarımlarıyla ilgi çeken Bolder Watch LLC, müşterilerine kâr marjınının tamamını hayır kurumlarına aktarma opsiyonu sunarak adeta başlı başına bir sosyal deneye imza atıyor.

Tüm kazancını hayır kurumlarına bağışlamaya hazır bir girişim düşünün, oldukça farklı bir gelir modeline sahip olacağına şüphe yok. Ancak ABD’de tam olarak bunu planlayarak kurulan bir saat şirketi var.
Detaylar ilham verici…

Bolder Watch LLC, sosyal girişimcilik konusunda sınırları bir hayli ileriye çekme iddiasındaki felsefesiyle dikkat çekti. Bu felsefe, saat koleksiyonu için kârın yüzde 100’üne kadar olan kısmının, yalnızca satın alan kimselerin insiyatifine bağlı olarak hayır kurumlarına bağışlanması temeline dayanıyor.

Bu noktada bir teknik detayın altının çizilmesi gerekebilir; saat için ödenen tüm meblağanın kârı oluşturmadığı belirtelim, yani şirket belli ölçüde bir girdi elde ediyor, bununla birlikte kâr marjını paylaşıyor.

Saat tasarımları son derece hoş görünüyor, ancak kar dağıtımı konusundaki bu benzersiz yaklaşımın yeni bir trend başlatma potansiyeli daha fazla öne çıkıyor.

Girişimin uzun vadedeki hedefi, ABD ve dünyanın farklı ülkelerindeki ihtiyaç sahiplerinin hayatlarının finansal olarak pozitif yönde etkilenmesi şeklinde.

“İnanılmaz bir sosyal deney”

İşleyişle ilgili konuşan Bolder Watch LLC CEO’su Salman Ausaf, model çok basit, müşterilerimize karın ne kadarının hayır işlerine gideceğini seçme izni veriyoruz, bu daha önce hiç yapılmadı ve inanılmaz bir sosyal deney, diyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.