1982’den günümüze 500 milyon dolar bağışlayan girişim

1982’den günümüze 500 milyon dolar bağışlayan girişim

1982’de kurulan Newman’s Own, kazancının %100’ünü yardım kuruluşlarına bağışlayan ilham veren ‘köklü’ sosyal girişimlerden biri.

2008’de hayata veda eden aktör Paul Newman tarafından 1982’de kurulan gıda markası Newman’s Own, türünün ilk örneklerinden.

Şimdiye kadar yardım kuruluşlarına (ki sayıları binlerle ifade ediliyor) 500 milyon doları aşkın bağış aktaran bu girişim, günümüzde çok sayıda sosyal girişim için ilham vermeye, çeşitli yönleriyle model alınmaya devam ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz ve buraya tıklayarak detaylarını görebileceğiniz, karının yüzde 100’ünü ‘kullanıcı eğer bu oranda bir bağış istediği taktirde’ yardım kuruluşlarına aktaran saat markası, bu yöndeki girişimlerden sadece biri.

Günümüzde Newman Own Foundation’a bağlı olan Newman’s Own, kazancının %100’ünü yardım kuruluşlarına bağışlıyor, şimdiye kadar ulaşılan rakamından yola çıktığımızda yılda 30 milyon dolar gibi devasa bir meblağanın iyilik için bağışlandığı görülüyor.

Geniş ürün çeşitliliğiyle dikkat çekiyor

Sağlıklı ürünleriyle tanınan ve ABD’de kolaylıkla bulunabilen markanın DNA’sındaki çeşitlilik dikkat çekiyor. Gamında salata sosları, pizza sosları, zeytinyağı çeşitleri, şekerlemeler, kahve, çay, deniz tuzu, şuruplar, mayonez hatta kedi ve köpekler için organik besinler dahi bulunuyor.

1 comment

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

1 Comment

En Son Makaleler

Videolar