Hugh Jackman’ın yüzü bu sosyal girişimle kahve bardaklarını şenlendiriyor

Hugh Jackman’ın yüzü bu sosyal girişimle kahve bardaklarını şenlendiriyor

Kazancının iyilik için bağışlayan bir diğer sosyal girişim Laughing Man Coffee ile tanışmaya ne dersiniz?

Laughing Man Coffee, 2013’te vizyona giren metal pençeli Wolverine karakteriyle tanınan Altın Küre ödüllü Hugh Jackman’ın, 2011’de kurduğu bir sosyal girişim… İlginç bir hikayeye sahip; 2009’da Afrika’da bir sosyal proje dahilinde ziyarette bulunan Jackman’ın, tanıştığı genç bir kahve çiftçisinden ilham alarak kurduğu bir marka.

Temel amacı gelişmekte olan ülkelerdeki çiftçilerin mallarının ABD’deki tüketicilerle buluşturulması. Bir tür pazar yeri ama farkı şu, kazancın tamamı Laughing Man Foundation’a bağışlanıyor…

Yeni gelişme ise Laughing Man Coffee ambalajlarında artık Hugh Jackman’ın ‘kahve toplarken ki’ fotoğrafının olması. Markanın prestijini daha da artırmaya aday bu adım, bir nevi Newman’s Own’dan izler de taşımıyor değil.

Gülen yüzlü çiftçi logosuyla tanınan Newman’s Own, 80’lerde kurulan bir diğer sosyal girişim ve bu güne kadar çeşitli sivil toplum kuruluşlarına yüz milyonlarca dolar bağış sağlanmasında etkin rol üstlendi.

2011’de başlayan maceranın ardından bu Holywood yıldızının kurduğu sosyal girişim, New York’ta 2 kahve dükkanıyla ve Walmart’ın da aralarında bulunduğu birçok büyük perakendeciyle beraber iyiliğe yönelik güçlü bir rol üstleniyor.

İlginç bir diğer detay olarak Jackman’ın tek pazarlama taktiği ambalajlarda yüzüne yer vermek de değil, kapsül ambalajlar artık geri dönüştürülebilir malzemeyle üretiliyor.

Posts Carousel

Bir Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile gösterilmektedir.

En Son Makaleler

Videolar