İnanılmazın peşindeki sosyal girişim ile tanışın

0

Origin Materials, yüzde 80 oranında geri dönüştürülebilir özellikte plastik şişe geliştirdi. Hedefi ise yüzde 100…

İnsanların klasik konseptlerden uzaklaşması (ya da uzaklaştırılması), çoğu kez daha iyi bir geleceğin anahtar unsurları arasında yer alıyor. Örneğin plastik şişeler (pet şişeler değil), bırakın onlarca yılı yüzlerce yıl doğada kaybolmayan bu yaygın şey, çoğu sosyal girişimin hedeflediği daha iyi bir geleceğe dönük projelerin odağında. Origin Materials bu sosyal girişimlerden biri.

Geri dönüşebilir plastik pet olarak biliniyor, bu materyal bir nebze olsun doğal karşılanabilir, ancak bazı plastik şişeler petrol ürünlerinden üretiliyor ve geri dönüştürülemiyor.

ABD merkezli Origin Materials, plastik şişelerin geri dönüştürülebilir hal alması için yoğun çaba sarfediyor. Bu alandaki çalışmalar bilimsel ve teknolojik arka planıyla gelecek için umut verici.

Yakın zamanda yüzde 80 oranında geri dönüştürülebilir özellikte plastik şişe geliştiren Origin Materials’ın hedefi yüzde 100 baremine erişmek.

Bu noktada kullanılan materyaller de oldukça ilginç; talaş, karton gibi malzemelerden önemli oranda geri dönüşebilen plastik şişe geliştiriliyor.

Önemli aşama katedildiği baz alındığında nihai hedef için çok uzun süre beklenmeyecek gibi görünüyor.

Diğer yandan sosyal girişim, çeşitli fon ve yatırımlarla destekleniyor. En son 40 milyon doları bulan oldukça yüksek bir yatırım alan platform, büyümesini sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.