Apple’dan sera gazı salınımının azaltılmasına yönelik iş birliği

0

Apple, sera gazı salınımının azaltılmasına yönelik yeni adımıyla dikkat çekti.

Apple, tüketicilerin birçok ihtiyacına son derece geniş bir ürün portföyüyle yanıt veren iddialı teknoloji şirketlerinden. Mac, iPad, iPhone gibi popüler ürünleri da dahil olmak üzere hemen hemen tüm cihazlarında, özellikle gövde malzemesi için alüminyum kullanan şirket, bu yönde ciddi bir sera gazı salınımının da kaynaklarından birini durumunda. Ancak gerçekleştirdiği yeni bir iş birliği ile bu durumu tersine çevirecek gibi görünüyor.

Apple, sera gazı salınımı olmaksızın alüminyum üreten Alcoa Corporation ve Rio Tinto Aluminum ile iş birliği yaptı. Söz konusu anlaşma kapsamında ilk 0-sera gazı salınımı ile hazırlanmış alüminyumlar, 2024 yılı itibarıyla Apple ürünlerinde kullanılmaya başlanacak. Zira bu iş birliği, gelecekte kullanılacak -geniş kesimlere hitap edecek- ürünleri kapsıyor.

Söz konusu anlaşmanın Kanada Hükümeti’ni de kapsadığı ve toplamda 144 milyon dolarlık bir yatırımı da beraberinde getirdiği kaydedildi.

Apple CEO’su Tim Cook, konuyla ilgili açıklamasında sera gazı salınımı olmaksızın üretilen alüminyumu ürünlerinde kullanmak için sabırsızlandıklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.