Huawei’den Geleceğin Tohumları projesi

0

Seeds for the Future, gençlerin yeteneklerini geliştiren, hayallerine ulaşmaları için onları teşvikte bulunan global bir sosyal sorumluluk projesidir.

Huawei tarafından, birçok üniversite öğrencisinin de katılımıyla hayata geçirilen Geleceğin Tohumları projesi (Seeds for the Future) ile öğrenciler, verilen bilişim eğitimleri ile bilinçlenirken Çin kültürünü de yakından tanıma fırsatını yakalıyorlar.

Huawei daha önce hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinde sürdürelebilirliği esas almasının yanı sıra ülke ekonomisine de katkıda bulunacak projeler geliştirmeyi amaç edinen bir firma. HuaweiGeleceğin Tohumları projesi ile de Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi ve Koç Üniversitesi olmak üzere Türkiye’deki birçok üniversitesindeki öğrencilerin katılım gösterdiği bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdi. Katılım gösteren öğrencilerin arasından seçilerek projeye dahil olan gençler, teknoloji ve kültürel bilgi edinecekleri eğitimlere katılmaya da hak kazandılar.

Birçok üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen proje, Türkiye’deki gençlerin yeteneklerini geliştirmek ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri konusunda onları teşvik etmeyi de amaçlıyor. Bunların yanı sıra ülke ekonomisine de katkıda bulunmayı hedefleyen proje, istihdam yaratmayı da hedefliyor.

Öğrencilerin dijital dünyayı tanımaları ve aldıkları eğitimleri profesyonel iş hayatında da uygulayabilmeleri amacıyla öne çıkan Geleceğin Tohumları projesi, bilişim ve teknoloji alanında da nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlıyor.

Huawei hayata geçirdiği Geleceğin Tohumları projesi, farklı kültürlerdeki insanları bir araya getirerek farklı bakış açıları yaratmayı da hedeflemektedir. Gençlere sunduğu bu hizmetler ile onlara iş kültürü, teknolojiye dair bakış açısı, kariyer hedefi belirleme gibi konularda da yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.