Coca Cola Türkiye, istihdam yaratacağını açıkladı

0

Coca Cola Türkiye, futbolcu Cenk Tosun’un da rol aldığı reklam filminde, Türkiye’deki ekonomiye destek olmak amacıyla, 10 fabrikasında binlerce kişiye istihdam sağlayacağını duyurdu.

Yakın zamanda yayınlanmaya başlayan, Coca Cola‘nın tüm markalarının yer aldığı reklam filminde firma Türkiye’deki 10 fabrikasına işçi alımı yapacağını duyurdu. Çevre ve toplumun sürdürülebilirliğini ön planda bulundurarak pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Coca Cola Türkiye, hayata geçirmeyi planladığı bu proje ile de ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Coca Cola Türkiye tarafından daha önce toplumsal yaşamı iyileştirmeye, ekonomiyi güçlendirmeye, çevre koşullarını iyileştirmeye ve kadınların ekonomik olarak güçlendirmesine yönelik hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık yaratmayı başarmıştı.

Coca Cola Türkiye’nin yaptığı açıklamadan sonra konuşan Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Can Arcasoy, şu ifadelerde bulundu;

Coca-Cola şirketi olarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığımız 1964 yılından bu yana yatırımlarımız artarak devam ediyor. Şişeleyici ortağımız Coca-Cola İçecek ile birlikte, sürdürülebilirlik projelerinin topluma değer katmak için çok önemli olduğuna inanıyor, bu bilinçle çalışıyoruz. Coca-Cola sistemi olarak, Türkiye ekonomisinin gücüne inanıyoruz ve Türkiye’ye duyduğumuz güvenle üretmeye ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Coca Cola Türkiye, 1,2 milyon insana ulaştı

Coca Cola Türkiye, şişeleyeci ortağı olan Coca Cola İçecek ile gerçekleştirdikleri sosyal sorumluk projeleri ile toplumda farkındalık yaratmanın yanı sıra ülke ekonomisine de katkıda bulunmayı başardılar. Coca Cola Türkiye, 2008-2017 yılları boyunca toplamda 60 sosyal sorumluluk projesine imza atarak, 1,2 milyon insana ulaşabilmiştir.

2004 yılında bu yana Türkiye Futbol Federasyonu‘nu destekçileri arasında yer alan Coca Cola Türkiye, daha önce hayata geçirdiği projelerden biri olan Kız Kardeşim Projesi ile 17 şehirden birçok kadına ulaştı. Kadınların ekonomiye katılarak, toplumda aktif rol oynamalarını hedefleyen firma, Konya’daki Geleceğin Tarımı ve Urfa Harran’daki Gece Sulaması Projeleri ile hem toprağın korunmasını, hem de su israfının önüne geçilmesini amaçlamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.