Hindistan ve Nepal’deki yoksul insanlar için güçlerini birleştirdiler

0

Pollinate Energy ve Empower Generation arasında, Hindistan ve Nepal’deki 1 milyon yoksul insana fayda sağlayacak bir stratejik iş birliği gerçekleştirildi.

Avustralya merkezli Pollinate Energy ile ABD’li Empower Generation, Hindistan ve Nepal’de yaşayan toplam 1 milyon kişinin daha iyi şartlarda yaşayabilmesini mümkün kılmayı hedefleyen güçlü bir iş birliğine imza attılar.

2017’de Ashden Ödülü’nü kazanan Empower Generation ile Pollinate Energy arasındaki yenilikçi birleşme, her iki ülkedeki marjinal topluluklara faydalı ürünler sunulması ve sosyal açıdan katma değer sağlayabilecek gelir modelleri sağlanması noktasında girişimcileri güçlendirmeyi amaçlıyor.

1000’den fazla kadına iş imkanı sağlanacak

Her iki kuruluşun ayrı ayrı şekilde günümüzde yarattığı sosyal etkinin büyüklüğü 500 bin kişiyi etkiliyor, birleşme sonrası 2020 yılı hedefinin 1 milyon olduğu kaydediliyor. Bu kapsamda 1000’den fazla kadına iş imkanı yaratılacağı, destekleneceği ve ayda 4 bin aileye maddi olarak katkı sunulacağı belirtiliyor.

Sosyal girişimlerin iş birliğinin ihtiyaç sahibi insanlara daha fazla yardımın ulaştırılması için önemli bir gereklilik olduğuna işaret eden Pollinate Energy genel müdürü Anna McGregor, süreç içerisinde verimli ve daha hızlı sonuçlar alınacağının altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.