Bağışçılar küçük hayır kurumlarını desteklemekten korkuyor

Bağışçılar küçük hayır kurumlarını desteklemekten korkuyor

Bağışçıların küçük hayır kurumlarına fon tahsis etmekten korktuklarını çünkü bu kurumların kapanma olasılığı daha yüksek olarak algılandıklarını duydukları bir konferansta delegeler tarafından öğrenildi.

UK Veterans Hearing Foundation (UKVHF) yöneticisi Chloe Knott, hayır kurumu lideri olarak deneyimlerinden bahsetti. Knott, dün CIOF Konvansiyonu’nda delegelere “Bağışçılar, deneyimimden dolayı küçük hayır kurumlarına fon tahsis etmekten korkuyorlar, çünkü bizim hayatta kalıp kalmayacağımızdan emin değiller” dedi.

Knott, bunun küçük hayır kurumlarının kısa vadeli fon almalarına yol açtığını ve farklı tröstlerden fon bulmanın “zor iş” olabileceğini söyledi.

Küçük hayır kurumları için yeni bir temsilci kuruluşa ihtiyaç var

Knott şu şekilde konuştu: “Biz küçük hayır kurumları bu kadar zor bağış yapım şemaları ile nasıl büyümeleri bekleniyor? Özellikle sektörde zaten bir hayır kurumu tarafından karşılanmayan bir ihtiyaç varsa küçük hayır kurumlarının tanınması gerekiyor. Kendi küçük hayır kurumu olarak, bir değişiklik görmek isterim – bizi nasıl bağış yapabileceğimizi iyileştirmemize yardımcı olacak daha destekleyici bir sistem ve küçük hayır kurumlarının gelişip ihtiyacı olan insanlara yardım etme şansı verileceğinden daha fazla eminlik.”

Knott, Lloyds Bank Foundation for England and Wales (LBFEW) bölge müdürü Gary Beharrell ve Minerva Fundraising Consultancy başkanı Jimmy James ile bir panelde konuştu.

Bir izleyici, Küçük Hayır Kurumları Koalisyonu ve FSI’nın kapanmasının ardından hayır sektörünün küçük hayır kurumları için yeni bir temsilciye ihtiyaç duyup duymadığını sordu.

Kısa vadeli finansman zararlı olabilir

Beharrell, küçük hayır kurumlarının kısa vadeli finansman almasının bir sorun olduğunu kabul etti. Bu durumun belirsizlik yarattığını belirterek “Hayır kurumlarının personelini korumasını ve uzun vadeli plan yapmasını zorlaştırır. Başvuru sürecini zor ve zaman alıcı hale getiren karmaşık süreçler de küçük hayır kurumlarını dezavantajlı duruma düşürebilir; çünkü bu kurumların özel personel veya başvuru kaynakları olmayabilir” dedi.

“Vakıflar, ihtiyaç duydukları bilgileri sormalı. İzleme süreçleri de uzun ve zaman alıcı olabilir, bu da insanları ön hat teslimatından uzaklaştırabilir ve en çok ihtiyacı olanları desteklemekten alıkoyabilir. Finansmanın ne için kullanılabileceğine ilişkin kısıtlamalar da zararlı olabilir – hayır kurumuna ihtiyaca yanıt verme ve çalışmalarını yapma esnekliği vermez. Daha da kötüsü, yalnızca yeni projeleri finanse etmek, mevcut başarılı projelerden zaman ve sonuçlar almayı riske atar. Ve daha sık olumsuzlukla, bu yardımlar işletme personeli maaşları, ısıtma ve aydınlatma gibi temel maliyetleri kapsamaz.”

Beharrell, gelecek hükümetin gönüllü sektörü “eşit ortak” olarak tanıyarak küçük hayır kurumlarına yardımcı olabileceğini ve “sadece işbirliği yaparak önemli miktarda para tasarrufu sağlayabileceğini” söyledi. “Kesinlikle komisyon sürecini basitleştirebilirlerdi” diye ekledi.

Knott, hükümetin küçük hayır kurumları için daha iyi ve destekleyici bir sistem oluşturması gerektiğini söyleyerek “Bununla kastettiğim, başvurabileceğimiz fonların olması ve daha fazla hükümet desteği olması. İngiltere veteranlarını destekleyen küçük bir hayır kurumu olarak, hiçbir hükümet desteği almıyoruz. Geniş bir yelpazede bağış yapan vakıflara dayanıyoruz ve hükümet bu içinde yer almayı reddediyor ve bu hayır kurumlarını destekleyen hükümet olmalı, büyümeye ve hayır sektöründe daha iyi hizmetler sunmaya çalışmalıyız” dedi.

Kaynak:

https://www.civilsociety.co.uk/news/funders-afraid-of-supporting-smaller-charities-says-charity-leader.html

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar