Borusan Sanat, Mart ayında yaptığı konserler ile afet bölgesindeki ihtiyaçlara destek olmaya devam ediyor

<strong>Borusan Sanat, Mart ayında yaptığı konserler ile afet bölgesindeki ihtiyaçlara destek olmaya devam ediyor</strong>

Müziğin iyileştirici ve birleştirici gücünü önemseyen Borusan Sanat, Mart ayı boyunca gerçekleştirdiği konserlerin tüm gelirini afet bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda bağışlıyor. Bu kapsamda, ayın son konserinde Brassolist ve özel konukları, Borusan Müzik Evi’nde müzikseverlerle buluşuyor. 24 Mart Cuma günü saat 21.00’de gerçekleşecek konserde, Brassolist renkli repertuvarı ve konukları Jülide Özçelik, Fikri Karayel ve Ceren Gündoğdu ile Müzik Evi’nde olacak.

Brassolist, renkli repertuvarıyla Borusan Müzik Evi’nde

Nefesli çalgılar kenteti biçimine solisti de ekleyen Türkiye’deki ilk topluluk olan Brassolist, düzenlemesi kendilerine ait repertuvarlarıyla 24 Mart Cuma günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Jülide Özçelik, Fikri Karayel ve Ceren Gündoğdu’nun da katılacağı konserde, caz, pop, R&B ve özellikle Anadolu türkülerinden oluşan ve düzenlemeleri kendilerine ait olan repertuvar örnekleri müzikseverlerle buluşuyor.

Borusan Sanat TV’de bu hafta

Borusan Sanat, borusansanat.tv üzerinden yayınladığı ücretsiz konser kayıtlarını izleyicileriyle buluşturmaya devam ediyor. Platformun bu haftaki konserinde Borusan Quartet, sahnesinde ünlü çellist Camille Thomas’ı konuk ediyor. 26 Mart Pazar günü saat 11.30’da yayında olacak konser iki hafta boyunca yayında olurken Burak Özdemir ve topluluğu Musica Sequenza’nın barok müzik ve farklı stilleri bir araya getirdiği konserin kaydı ise bir hafta daha yayında olacak.

BRASSOLİST FEAT. JÜLİDE ÖZÇELİK, FİKRİ KARAYEL, CEREN GÜNDOĞDU

24 MART 2023 Cuma 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

BORUSAN QUARTET & CAMILLE THOMAS

26 Mart 2023 Pazar 11.30

BORUSAN QUARTET 

Esen Kıvrak keman

Nilay Sancar keman

Efdal Altun viyola

Çağ Erçağ viyolonsel

Camille Thomas viyolonsel

AYDIN BÜKE ve SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi
 11.00-11.30

ŞOSTAKOVİÇ Yaylı Çalgılar Dörtlüsü no.3, Fa Majör, op.73

SCHUBERT Yaylı Çalgılar Beşlisi, Do Majör, D 956

Türkiye’de bulunmayı ve buradaki sanatçı dostlarıyla konser vermeyi çok sevdiğini sıkça dile getiren Camille Thomas, bu konserde Borusan Quartet’in konuğu oluyor. Borusan Quartet üyelerinin Şostakoviç’in Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nü yorumladığı bu muhteşem konserde Thomas, Quartet ile birlikte oda müziğinin sevilen yapıtlarından biri olan Schubert’in Yaylı Çalgılar Beşlisi’ni seslendiriyor.

Posts Carousel

En Son Makaleler

Videolar